Radost ze dvou gólů pokazila Vostřákovi prohra se Slavii

- Sport autor: red

V předehrávce 21. kola promarnili plzeňští hokejisté tříbrankové vedení v samotném závěru zápasu proti Slavii, která si nakonec v prodloužení připsala také bonusový bod.

Ztráta téměř vyhraného utkání, v němž ještě na začátku 54. minuty drželi Indiáni vedení 4:1, překryla vynikající výkon útočníka Pavla Vostřáka, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Brankových příležitostí měl však během celého utkání mnohem víc, a tak po zápase neskrýval rozladění. "Za góly jsem rád, ale hodně mě mrzí dvě nepovedené střely v prodloužení. Při přesilovce čtyři na tři jsme mohli alespoň trochu napravit dojem ze zkaženého závěru zápasu. Teď ve mně převládá obrovské zklamání,“ prohlásilo brzy osmatřicetileté pravé křídlo.

Vostřák se po odchodu Petra Sýkory do KHL opět posunul do prvního útoku Západočechů. Ve spolupráci s Tomášem Vlasákem a Janem Kovářem dnes pořádně zlobil obranu pražské Slavie. Dobrý dojem ze hry celého mužstva však pokazil nepovedený závěr normální hrací doby. Více než šest tisícovek diváků na plzeňském zimním stadionu ve třetí třetině už oslavovalo vítězství, ale radost byla předčasná.

Vostřáka zajímá i verdikt ohledně kontumací

"Vypadá to, jako bychom slavili s nimi. Polevili jsme v koncentraci a přišli jsme o jasné vedení,“ popisoval autor letošních čtyř branek úsek zápasu, v němž domácí třikrát inkasovali. „Vypadá to, že se něco podobného nestává často. Já si ale pamatuji v minulosti na zápas se Spartou, ve kterém jsme také ztratili nadějné vedení a nakonec jsme navrch inkasovali ještě gól v prodloužení stejně jako dneska,“ našel v paměti obdobně nepříjemnou vzpomínku.

"Z tehdejší smolné porážky se Spartou jsme se potom sbírali několik kol. Doufám, že něco podobného se teď opakovat nebude. Je to pro nás velké ponaučení,“prohlásil Vostřák, jehož stejně jako ostatní spoluhráče zajímá také verdikt ohledně možných kontumací pro neoprávněný start několika hokejistů Plzně. "Je to nepříjemné. Už se to táhne dlouho. Jsou okolo toho nekonečné debaty a všichni si moc přejeme, aby to bylo rozhodnuté co nejdřív a hlavně v náš prospěch,“ věří někdejší reprezentant.

V případě odečtu devatenácti bodů by totiž Plzeň místo o play off hrála o záchranu. "Je těžké o tom diskutovat, protože to nezáleží na nás hráčích. Každopádně teď existují dvě a někde dokonce tři možné tabulky. Pro nás to znamená, že buď budeme bojovat o šestku a nebo si hlídat odstup od posledního mančaftu. Každopádně se nesmíme tou kauzou nechat příliš ovlivnit a hrát pořád naplno a získávat body. Dnes jsme bohužel dva ztratili,“ prohlásil.

Tagy: hokej indiani slavia extraliga

Zdroje: ČTK