Räikkönen opouští Lotus kvůli tomu, že mu neplatí. Závodit chce dál

- Auto-moto autor: Jakub Konečný

Finský pilot F1 Kimi Räikkönen uvedl, že se rozhodl odejít od příští sezony z Lotusu k Ferrari, protože mu jeho současný zaměstnavatel nebyl schopen platit. On však hodlá podmínky svého kontraktu v Lotusu dodržet a posledních sedm Velkých cen sezony absolvuje.

Kimi Räikkönen

Kimi Räikkönen,zdroj: f1bias.com

"Prostě mě baví závodit," řekl třiatřicetiletý Räikkönen na dnešní tiskové konferenci před Velkou cenou Singapuru. "To je jediný důvod, proč jsem tady. Opustil jsem Lotus čistě z finančních důvodů. Je to nešťastná záležitost, ale chci týmu pomoci, jak nejlépe dovedu. A jak jsem vám řekl, prostě rád závodím," dodal Fin.

Mistr světa z roku 2007 se minulý týden dohodl na návratu od příští sezony k Ferrari, kde vytvoří dvojici s dalším bývalým šampionem Fernandem Alonsem. Räikkönen naznačil, že kdyby byl Lotus schopen plnit své podmínky, možná by neodešel. "Bylo spousta věcí, které mohli udělat, aby mě udrželi, a oni vědí, které to byly. Ale dopadlo to jinak a já jsem šťastný," dodal čtvrtý muž průběžného pořadí MS.

Räikkönen působil ve Ferrari v letech 2007-2009 a odešel, když do italské stáje zamířil dvojnásobný mistr světa Alonso. Nyní bude se Španělem v týmu a předpokládá, že jejich vztah bude bez problémů. "Je spousta důvodů, proč by to mělo fungovat. Jsme dost staří na to, abychom věděli, co děláme. A pokud by nastaly nějaké problémy, tak si to dokážeme vyříkat. Možná se mýlím, ale jsem si hodně jistý, že to bude v pohodě," dodal Räikkönen.

Tagy: Ferrari F1 Lotus

Zdroje: ČTK