Räikkönen prorazil svodidla. Velká cena Británie se musela jet znovu

- Sport autor: Ondřej Neufus

Ferrari zničilo svodidla, závod se resetoval. Takový je stav Velké ceny Británie, devátého závodu mistrovství světa vozů formule 1. Fin Kimi Räikkönen měl ve svém ferrari vážnou nehodu, kvůli které se musela vyměnit svodidla a celý závod se startoval za hodinu a pět minut znovu.

Räikkönen startoval po nevydařené kvalifikaci až z osmnáctého místa, po jezdecké chybě vyjel z dráhy a při snaze o návrat se dostal do smyku. Narazil do svodidel, od nichž se odrazil a vrátil se na trať v momentu, kdy tam projížděli Max Chilton z Marussie a také Felipe Massa, jenž měl s williamsem špatný start do své dvousté Velké ceny a pole dojížděl. Nyní se opět závodí.

Závod byl okamžitě zastaven kvůli rozbitým svodidlům a nečistotám na trati. Mistr světa z roku 2007 Räikkönen sice z místa nehody odešel po svých, ale musel být podpírán a kulhal. Podle aktuální zpráv nemá žádné zlomeniny, ale poraněné koleno a pravý kotník.

Je to poprvé od Velké ceny Monaka v roce 2000, kdy byl závod zastaven hned v prvním kole.

"Najednou jsem viděl před sebou auto, tak jsem rychle zatočil doleva, ale srazili jsme se. Kimiho (Räikkönen) nehoda byla vážná, tak snad bude v pořádku," řekl Massa, jehož vůz přišel o levé zadní kolo a rovněž v závodu skončil. "Na tento víkend nejradši zapomenout, ale mohu být rád, že jsem v pořádku," uznal po dramatické nehodě.

Do nového startu vyjel z první pozice Němec Nico Rosberg ze stáje Mercedes.

Tagy: nehoda Ferrari závod Formule 1 velká cena Británie

Zdroje: ČTK