Raúl je podle španělských médií už domluvený na smlouvě v Schalke

- Sport autor: red

Útočník Raúl je podle španělského deníku Marca už domluvený na dvouleté smlouvě s německým Schalke 04. Dohodu s vestfálským fotbalovým klubem má oznámit v pondělí a po šestnácti letech strávených v Realu Madrid tak opustit španělskou ligu.

Třiatřicetiletý Raúl před dvěma lety prodloužil smlouvu v Madridu tak, aby v klubu zůstal až do konce kariéry. Kontrakt se mu měl v roce 2011 automaticky prodloužit, pokud nastoupí v předchozí sezoně k 30 soutěžním zápasům.

Madridský kapitán, který byl po mnoho let takřka synonymem "Bílého baletu", ale po velkých nákupech z poslední doby ztratil místo v základní jedenáctce.

Možnost nastupovat se mu nerýsovala ani pod novým trenérem Josém Mourinhem, a tak se objevila řada zájemců z exotických zemí i evropských velkoklubů. Do Německa táhne Raúla podle španělských médií možnost zahrát si Ligu mistrů.

Třiatřicetiletý Raúl má na kontě řadu rekordů - v Realu vede tabulku v počtu startů (729) i branek (322). Naopak jeho zápis ve španělském národním týmu už má namále, před Davidem Villou vede s 44 trefami už jen o gól.

Tagy: fotbal schalke

Zdroje: ČTK