Počasí dnes 6°C Oblačno

Real Madrid remizoval s Valencií a ligu vede už jen o čtyři body

Fotbalisté Realu Madrid nedokázali na domácím hřišti porazit Valencii a po remíze 0:0 se jejich náskok v čele španělské ligy před druhou Barcelonou ztenčil na čtyři body. V domácí soutěži vyšli gólově naprázdno poprvé od 21. září, kdy se také bez branek rozešli se Santanderem.

V prvním půli na stadionu San Bernabéu diváky o branky připravily tyče. V 8. minutě zaduněla branková konstrukce po dělovce Cristiana Ronalda, v 25. minutě stejnou mincí odpověděl za soupeře hlavičkou z dorážky Ricardo Costa. Valencie proti "Bílému baletu" bodovala poprvé od vítězství 3:0 v květnu 2009, od té doby pětkrát prohrála. Po přestávce přestála největší šanci v 79. minutě, kdy dvakrát střílel Karim Benzema, ale ani jednou brankáře Vicenteho Guaitu nepřekonal. Infarktové chvíle zažívali hosté i v nastavení, ovšem remízu uhájili. Vinou třetí remízy Realu z posledních pěti ligových zápasů je znovu otevřený boj o ligový titul. Barcelona místo nedávných deseti ztrácí na druhé příčce jen čtyři body, slavné "El Clásico" čeká španělskou ligu už za čtrnáct dní. Valencie unikla o bod městskému rivalovi z Levante, které odpoledne díky vydařenému úvodu utkání zdolalo Atlético Madrid 2:0. Překvapení sezony se dostalo na čtvrté místo tabulky před Málagu, kterou ale čeká pondělní dohrávka se Santanderem. Levante poslal na domácím stadionu do vedení v první minutě hlavičkou Valdo, už v desáté minutě pak uzavřel skóre Arouna Koné svým dvanáctým gólem v sezoně. Na obě branky nacentroval záložník José Barkero. Atlético vybojovalo ve čtvrtek postup do semifinále Evropské ligy, v domácí soutěži je ale vinou dnešní porážky mimo pohárové příčky.