Rezek přestupuje z Plzně do kyperské Famagusty

- Sport autor: Jakub Procházka

Útočník fotbalové reprezentace Jan Rezek odchází z Viktorie Plzeň na hostování s opcí na pozdější přestup do Anorthosisu Famagusta. Kyperský klub ho dnes představil třem tisícovkám fanouškům na prvním oficiálním tréninku před startem sezony.

Řekl to hráčův agent Ondřej Chovanec. 

"Ve středu Honza absolvuje zdravotní prohlídku. Ve čtvrtek vyrazí zpět do Česka a už v pondělí bude znovu u týmu, který zahajuje soustředění v Rakousku," uvedl Chovanec. 

O zájmu kyperského klubu se spekulovalo už v závěru jarní sezony, kdy Plzeň finišovala za svým premiérovým titulem. Rezek byl především na podzim jedním z hnacích motorů, což ho katapultovalo i do národního týmu. Představil se také na Kirin Cupu v Japonsku, kde nastoupil do obou utkání proti Peru i domácímu výběru. 

Druhé zahraniční angažmá

Rezek se vydá na své druhé zahraniční angažmá - v sezoně 2005/06 mezi dvěma působeními ve Spartě Praha hrál v ruském Krasnodaru Kubaň. V české lize hrál také za Teplice a Bohemians 1905, nejvydařenější období ale strávil v Plzni. Devětadvacetiletý fotbalista nastoupil v české nejvyšší soutěži do 171 utkání a vstřelil 28 branek. 

Famagusta se jako první kyperský klub v sezoně 2008/09 zúčastnil Ligy mistrů, v uplynulém ligovém ročníku skončil třetí. V klubu působí například slovenský gólman Matúš Kozáčik, s nímž se Rezek krátce sešel ve sparťanském dresu.

Tagy: Plzeň přestup

Zdroje: ČTK