Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Ronaldův hattrick zařídil Realu desetibodový náskok v tabulce

Fotbalisté Realu Madrid otočili zásluhou hattricku Cristiana Ronalda zápas s Levante a po vítězství 4:2 unikli v čele španělské ligy druhé Barceloně na rozdíl deseti bodů. Zaragoza zdolala Espaňol Barcelona 2:0 a v domácí soutěži triumfovala poprvé od poloviny října.

Levante je vedle Barcelony jediným týmem, který v této sezoně obral v lize Real o všechny body, a na své slavné vítězství 1:0 ze čtvrtého kola dalo vzpomenout hned v páté minutě. Na centr z přímého kopu nedosáhl bránící Sergio Ramos, naopak valencijský stoper Gustavo Cabral přesně hlavičkoval do sítě. Hráči "Bílého baletu" si poté vypracoval drtivý tlak, míč ale posílali mimo tyče a gól Karima Benzemy chybně neplatil pro ofsajd. Madridský tým proto srovnal až těsně před pauzou; po ruce v pokutovém území následovala druhá žlutá karta pro Vicenteho Iborru a penaltu bezpečně proměnil Cristiano Ronaldo. Portugalský kanonýr poté pět minut po přestávce tvrdou hlavičkou zvrátil skóre a dalekonosnou ranou sedm minut nato zvýšil na 3:1. Ve svém 22. ligovém utkání v sezoně nastřádal už 27 branek a v čele tabulky střelců má před druhým Lionelem Messiho z Barcelony čtyřgólový náskok. Valencijský celek ještě zápas zdramatizoval brankou Koného, ale ligový lídr odpověděl vzápětí zásluhou Benzemova technického pokusu. Levante v roce 2012 ještě nezvítězilo, přesto zůstává v tabulce zásluhou výborného úvodu sezony čtvrté. httpv://youtu.be/9cZgO9-_Tm8 Poslední Zaragoza získala na hřišti Espaňolu Barcelona dlouho vzývané vítězství. Trápící se tým čekal na tříbodový zápas od 16. října dlouhých čtrnáct zápasů. V tom patnáctém však Real nasměroval k výhře v 56. minutě hlavičkou po rohovém kopu Paulo da Silva, na konečných 2:0 pojistil výsledek v nastaveném čase Juan Carlos Pérez. Valencie v nabitém úvodu měsíce vypadla po výsledcích 1:1 a 0:2 v semifinále domácího poháru s Barcelonou a v lize remizovala se Santanderem a Atlétikem Madrid. Po čtyřech zápasech bez výhry si ale chuť spravila doma proti outsiderovi z Gijónu výsledkem 4:0. Díky dvěma brankám Jonáse z nastavení, jednomu zásahu Feghouliho a vlastnímu gólu Botíi má Valencie na třetím místě tabulky osmibodový náskok před městským rivalem Levante, stejný počet bodů ztrácí na druhou Barcelonu.