Dnes je neděle 18. dubna 2021., Svátek má Valérie
Počasí dnes 10°C Občasný déšť

Rosický má problémy s achillovkou, v poločase střídal

Rosický má problémy s achillovkou, v poločase střídal
Na městském stadionu ve Wroclawi se 12. června 2012 odehrál druhý zápas české reprezentace proti celku Řecka. Na snímku Tomáš Rosický (vlevo) a Giorgos Karagounis (vpravo) MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Kapitán českých fotbalistů Tomáš Rosický musel v poločase utkání mistrovství Evropy s Řeckem (2:1) vystřídat. Důvodem byly bolesti v oblasti achillovy šlachy. Jelikož v tu dobu český tým vedl 2:0, trenér Michal Bílek se rozhodl klíčového muže sestavy stáhnout a poslat na hřiště Daniela Koláře, aby neriskoval zhoršení Rosického stavu. Zatím není jisté, zda bude Rosický připraven na závěrečný duel skupiny s Polskem.

"Jelikož jsme nebyl schopen dohrát, tak teď neumím říct, jestli budu připraven. Sice jsem chtěl hrát dál, ale lékaři mi to nedoporučili," řekl Rosický po utkání novinářům. "Bylo to nezaviněné. Udělal jsem ostrý pohyb a najednou jsem ucítil achillovku. Pak jsem hrál v podstatě na jedné noze, abych dohrál alespoň ten poločas," dodal. Také trenér Michal Bílek zatím nechtěl odhadovat, zda bude kapitán připraven na Polsko. "Uvidíme zítra. Bolí ho achillovka, což je nepříjemné. Každopádně musíme doufat, že se uzdraví, protože je to náš klíčový hráč," dodal Bílek. Rosický patřil k nejlepším hráčům na hřišti a předfinální přihrávkou se podílel na druhém gólu Václava Pilaře. Sám se dostal k jedné nebezpečné střele. V závěru půle si ale po pohledné individuální akci začal ulevovat a několikrát v podřepu vstřebával bolest. Český kapitán měl zdravotní problémy už během přípravy na šampionát, kterou téměř celou vynechal kvůli zranění lýtka.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,870 25,970
USD 21,610 21,750
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma