Rosický pravděpodobně nestihne ani říjnovou kvalifikaci

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický nepředpokládá, že by národnímu týmu pomohl v říjnových zápasech kvalifikace na mistrovství Evropy proti Turecku a Nizozemsku. Čtyřiatřicetiletý záložník, který se v srpnu podrobil artroskopické operaci, to prohlásil v rozhovoru pro deník Sport.

Tomáš Rosický během utkání s Lotyšskem

Tomáš Rosický během utkání s Lotyšskem,zdroj: Profimedia.cz

Rosického rekonvalescence sice probíhá podle plánu, ještě tři týdny však bude mít ortézu a teprve potom bude moci začít koleno zatěžovat. Podle hráče Arsenalu, který zmešká čtvrteční kvalifikaci s Kazachstánem i nedělní duel v Lotyšsku, je proto obtížné odhadnout, jak na tom bude.

"Mimo jiné i proto, že budu muset udělat celou letní přípravu, je složité cokoliv určit. Ovšem v tuhle chvíli je to nepravděpodobné," řekl deníku Rosický. "Pak jsem po dovolené nějaké dva, tři týdny normálně trénoval v dobrém tempu, ale úplně na maximum to nešlo a potom jsem šel na zákrok. Nějakou mezifázi jsem tedy měl, nicméně stejně budu muset přípravu udělat," dodal.

Rosický se zranil při posledním kvalifikačním utkání na Islandu a následně Arsenal informoval, že český záložník nestihne začátek sezony. V polovině srpna se pak Rosický podrobil operaci. Proti Turecku nastoupí reprezentace 10. října, v Nizozemsku základní skupinu uzavře o tři dny později.

Tagy: Česká fotbalová reprezentace kvalifikační zápasy Euro 2016

Zdroje: ČTK