Dnes je úterý 19. března 2024., Svátek má Josef
Počasí dnes 6°C Skoro jasno

Rosický se vrátil do PREMIER LEAGUE

Po velmi dlouhé pauze zaviněné zraněním, se do nejlepší fotbalové ligy na světě, anglické Premier League, vrátil český reprezentant Tomáš Rosický.

V utkání na půdě Manchester City se na hřiště podíval v 53. minutě, když vystřídal Denilsona. V té době Arsenal prohrával po nešťastném vlastním gólu brankáře Almunii 0:1. Rosický se hned po příchodu představil střelou, po které následoval rohový kop. O deset minut později Tomáš Rosický přihrál van Persiemu, který přesnou ránou k tyči vyrovnal. Místo obratu však přišly góly od domácích střelců. Nejdříve se prosadil Bellamy a třetí gól přidal skvělý Adebayor, který před sezónou přestoupil právě z Arsenalu. Stejný hráč pak dokonce po rohovém kopu kanonýrů vytěsnil střelu mezi tyče na roh a z následného protiútoku definitivně rozhodnul Wright-Phillips. V závěru přišel další okamžik Tomáše Rosického. Zleva si naběhnul do pokutového území na nahrávku a zkušeně překonal brankáře Givena. Stanovil tak na konečných 4:2 pro Manchester, který je v tabulce Premier League na třetím místě za vedoucí Chelsea a Manchesterem United. VIDEO Manchester City – Arsenal 4:2; Branky: 20. vlastní Almunia, 74. Bellamy, 80. Adebayor, 84. Wright-Phillips - 63. Van Persie, 88. Rosický CHELSEA VEDE BEZ ZTRÁTY BODU Jediným týmem, který v letošním ročníku Premier League neztratil ani bod je po 5. kole Chelsea. Opět měli namále, ale gólem Maloudy v nastaveném čase nakonec ukořistili všechny tři body v duelu proti Stoke. Petr Čech bohužel při gólu domácích zachyboval a jeho nerozhodnost potrestal Faye. VIDEO Stoke - Chelsea 1:2; Branky: 33. Diagne-Faye - 45.+3 Drogba, 90.+4 Malouda ŠLÁGR KOLA PRO MANCHESTER UNITED Dosud neporažený Tottenham hostil favorita ligy z Manchesteru a chtěl potvrdit skvělý vstup do soutěže. To se domácím podařilo už v 1. minutě. Defoe vstřelil již pátý gól a bylo to 1:0. Obhájce titulu se však nevzdal a po přímém kopu Giggse srovnal na 1:1. Oba týmy předváděly útočný fotbal s šancemi na obou stranách. Ještě před přestávkou se krásně trefil Anderson a ve druhém poločase přidal rozhodující gól Wayne Roonie. VIDEO Tottenham - Manchester United 1:3; Branky: 1. Defoe - 25. Giggs, 41. Anderson, 78. Rooney

Kurzovní lístek: 19.3.2024 Exchange s.r.o.