Rosický už není v Polsku, zraněnou achilovku léčí v Praze

- Fotbal autor: Michal Polák

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický v neděli odjel z dějiště mistrovství Evropy do Prahy, kde bude za pomoci fyzioterapeuta Pavla Koláře léčit zraněnou achilovku. Do Vratislavi se má vrátit v úterý.

Na mìstském stadionu ve Wroclawi se 8. èervna 2012 odehrál první zápas Èeské reprezentace proti Rusku. Na snímku TomᚠRosický. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX

Na mìstském stadionu ve Wroclawi se 8. èervna 2012 odehrál první zápas Èeské reprezentace proti Rusku. Na snímku TomᚠRosický. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX,zdroj: Archiv

Kvůli zdravotním potížím Rosický střídal v poločase úterního utkání s Řeckem. V rozhodujícím zápasu základní skupiny proti domácímu Polsku v sobotu nenastoupil, v sestavě ho ve středu záložní řady nahradil Daniel Kolář. 

Po postupu do čtvrtfinále, v němž se český tým ve čtvrtek ve Varšavě utká s Portugalskem, Rosický připustil, že momentálně není příliš pravděpodobné, že by se dal do té doby do pořádku, aby mohl nastoupit. "Šance je, ale není veliká," řekl jednatřicetiletý záložník londýnského Arsenalu. 

Tagy: EURO 2012

Zdroje: ČTK