Rossi bude po zlomenině nohy v pondělí testovat v Brně

- Sport autor: red

Devítinásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Valentino Rossi bude v pondělí testovat na okruhu v Brně. Dnes o tom informovalo vedení tamního automotodromu. Slavný italský jezdec si chce ověřit, nakolik je reálný jeho brzký návrat k závodům po zlomenině nohy.

Rossi, který se zranil začátkem června při Grand Prix v italském Mugellu, má na Masarykově okruhu jezdit od 14 do 17 hodin. Vstup diváků na tribunu bude zdarma.

Pokud testování dopadne úspěšně, mohl by jednatřicetiletý Rossi startovat v prestižní kategorii MotoGP již příští týden v Německu na Sachsenringu. Velká cena České republiky je pak na programu 15. srpna.

"Minulý týden nás kontaktoval manažer a majitel továrního týmu Fiat Yamaha David Debrivio s tím, že Rossi prodělal několik testů a měl by zájem si na Masarykově okruhu odzkoušet, zda je schopen odjet další závod na Sachsenringu," řekl prezident brněnského automotodromu Karel Abraham.

Rossi ještě podle jeho slov neví, zda pojede na Sachsenringu pouze kvalifikaci. "V každém případě chce ale startovat v Laguna Seca v USA, aby byl dokonale připraven na brněnský závod," dodal Abraham.

Obvyklé léčení u podobného zranění se pohybuje kolem šesti měsíců, po dvou operacích a trénincích v bazénu se však Rossiho zdravotní stav výrazně zlepšil. Při středečních testech v Misanu nicméně člen stáje Yamaha strávil na okruhu zhruba půl hodiny a přiznal, že ho bolel kotník, koleno i rameno.

Tagy: Rossi

Zdroje: ČTK