Ruské nominaci na MS v Německu vévodí Ovečkin a Kovalčuk

- Sport autor: red

Útočníci Alexandr Ovečkin z Washingtonu a Ilja Kovalčuk z New Jersey jsou největšími hvězdami v nominaci ruských hokejistů pro nadcházející světový šampionát v Německu.

Trenér Vjačeslav Bykov se rozhodl vzít do dějiště turnaje celkem 25 hráčů; tři brankáře, osm obránců a 14 útočníků.

V kádru sborné jsou i čtyřicetiletý Sergej Fjodorov z Magnitogorsku nebo další zkušený útočník Maxim Afinogenov z Atlanty. Kvůli zdravotním potížím naopak schází útočník Alexandr Radulov z Ufy. Mezi tyčemi vsadili Bykov se svým asistentem Igorem Zacharkinem na trojici Semjon Varlamov, Alexandr Jerjomenko a Vasilij Košečkin.

Rusové se na šampionátu poprvé představí v základní skupině A v nedělním večerním duelu se Slováky (20:15). V úterý je od 16:15 čeká Kazachstán a posledním soupeřem ve skupině bude ve čtvrtek 13. května od 16:15 Bělorusko.

Nominace Ruska na mistrovství světa v Německu (7.- 23. května):
Brankáři: Alexandr Jerjomenko (Ufa), Vasilij Košečkin (Magnitogorsk), Semjon Varlamov (Washington),
obránci: Alexej Jemelin, Ilja Nikulin (oba Kazaň), Vitalij Aťjušov (Magnitogorsk), Konstantin Kornějev (CSKA Moskva), Dmitrij Kalinin (Ufa), Denis Denisov (Dynamo Moskva), Dmitrij Kulikov (Florida/NHL), Denis Grebeškov (Nashville/NHL),
útočníci: Alexandr Ovečkin, Alexandr Sjomin (oba Washington/NHL), Maxim Afinogenov, Jevgenij Arťjuchin (oba Atlanta/NHL), Ilja Kovalčuk, Artěm Anisimov (oba New Jersey/NHL), Maxim Sušinskij (Petrohrad), Viktor Kozlov (Ufa), Sergej Mozjakin (Atlant Mytišči), Alexandr Svitov (Omsk), Sergej Fjodorov (Magnitogorsk), Alexej Těreščenko (Kazaň), Nikolaj Kuljomin (Toronto/NHL), Alexandr Frolov (Los Angeles/NHL).
vov ura

Tagy: Rusko hokej MS

Zdroje: ČTK