Rusko padlo, příští sezonu bude Růžička trénovat chomutovské Piráty

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Chomutov. To je tým, který bude Vladimír Růžička s největší pravděpodobností v příští sezoně koučovat společně s reprezentací. Jednapadesátiletý trenér v minulých týdnech sice jednal o angažmá s Avangardem Omsk, ale ruský klub se nakonec rozhodl pro dosavadního asistenta Jevgenije Kornouchova.

Dlouhá léta byl Růžička spjat se Slavií. Nyní míří do Chomutova

Dlouhá léta byl Růžička spjat se Slavií. Nyní míří do Chomutova,zdroj: Profimedia.cz

"Letos jsem o tom hodně uvažoval a byl jsem rozhodnutý, že kdyby to klaplo, tak bych tam šel. Ale dali k týmu jiného trenéra a život běží dál," uvedl Růžička po tréninku národního týmu. "O žádné jiné nabídce (z KHL) neuvažuji," dodal jasně. 

Trenér dvojnásobných mistrů světa nedávno uzavřel novou smlouvu s hokejovým svazem, na základě které povede reprezentaci i v příští sezoně. Její součástí je možnost, že bude zároveň trénovat i klub, s čímž Růžička i nadále počítá. Prakticky jistě tak zamíří do Chomutova.

"Zatím je předčasné říct, že to tak stoprocentně bude, ale myslím si, že to tak dopadne. Ještě se musím domluvit s Jardou Veverkou (majitelem klubu). Teď je ale pro mě na prvním místě mistrovství světa," dodal Růžička, podle něhož na angažmá u Pirátů nebude mít vliv, zda úspěšně zvládnou baráž o extraligu a postoupí do nejvyšší soutěže.

Chomutov je po sedmém kole baráže na prvním místě s třinácti body. 

Tagy: Česká hokejová reprezentace hokejová extraliga

Zdroje: ČTK