Růžička povede Piráty z Chomutova, smlouvu podepsal na deset let

- Hokej autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Bylo potvrzeno jen to, o čem už se hovořilo před světovým hokejovým šampionátem. Vladimír Růžička nepovede pouze českou reprezentaci, ale bude zároveň trénovat nováčka extraligy Chomutov.

Vladimír Růžička

Vladimír Růžička,zdroj: Profimedia.cz

S Piráty podepsal smlouvu na deset let, jeho asistenty budou Břetislav Kopřiva a Jan Šťastný. Jméno jednapadesátiletého mistra světa a kapitána olympijských vítězů Růžičky bylo v minulosti spojeno především s Litvínovem a Slavií, kterou jako trenér dovedl v letech 2003 a 2008 k dvěma mistrovským titulům.

Loni A-tým Slavie opustil a u prvoligových Pirátů Chomutov začal pracovat jako konzultant. Chomutovský tým, za který nastupoval i Růžičkův syn, si letos v baráži vybojoval postup do extraligy, z které naopak sestoupila právě Slavia. Piráty dosud koučoval Kopřiva, jenž se nyní přesune na pozici asistenta. Další asistent Šťastný s Růžičkou v uplynulé sezoně spolupracoval u mladšího dorostu Slavie, o ročník dřív dovedl k titulu starší dorostence Bílých Tygrů Liberec.

Reprezentaci Růžička dovedl ke zlatu z mistrovství světa v letech 2005 a 2010, letos v Praze obsadil s týmem čtvrté místo. Krátce před šampionátem se na internetu objevilo video, podle nějž Růžička dostal 500.000 korun od Miroslava Palaščáka, aby jeho syn mohl působit ve Slavii. Trenér kvůli tomu čelí trestnímu oznámení. 

Tagy: HC Piráti Chomutov hokejová extraliga

Zdroje: ČTK