Rychlobruslařka Sáblíková vyhrála poosmé v řadě světový pohár

- Ostatní sporty autor: Sebastian Kantor

Martina Sáblíková vyhrála poosmé za sebou Světový pohár v dlouhých tratích. Stačilo jí k tomu čtvrté místo v dnešním závěrečném závodě na 3000 metrů během finále SP v Heerenveenu. 

Martina Sábliková

Martina Sábliková,zdroj: Getty Images

Šestadvacetiletá Sáblíková měla před posledním závodem v průběžném pořadí náskok 80 bodů na Němku Claudii Pechsteinovou, se kterou se utkala v poslední rozjížďce. Po tradičně pomalejším rozjezdu se držela na šestém až sedmém místě, v závěru se posunula na čtvrté. Vzhledem k tomu, že byla od počátku rychlejší než Pechsteinová, nebylo o jejím celkovém triumfu pochyb. 

Za nečekaně nejrychlejší Van der Weijdenovou, která se představila hned v první rozjížďce, Sáblíková časem 4:03,88 zaostala o 1,66 sekundy. Od třetího místa Rusky Olgy Grafové dělilo trojnásobnou olympijskou šampionku jen devět setin sekundy. Českou hvězdu porazila i další Nizozemka Yvonne Nautaová. 

Čtvrté místo znamená pro Sáblíkovou nejhorší výsledek na dlouhých tratích v sezoně 2013/14. Hlavním cílem svěřenkyně trenéra Petra Nováka však v Heerenveenu bylo dotáhnout seriál do celkového vítězství, proto ani nestartovala v pátek v závodě na 1500 metrů. 

V Nizozemsku se dnes představí i Karolína Erbanová, kterou čeká start na pětistovce. 

Tagy: rychlobruslení

Zdroje: ČTK