Šafářová postoupila na US Open do 3. kola, Rosol vypadl

- Tenis autor: red

Tenistka Lucie Šafářová si podruhé v kariéře zahraje na grandslamovém US Open třetí kolo. Sedmadvacátá nasazená česká hráčka se do něj dostala po dramatické výhře nad šestnáctiletou Američankou Madison Keysovou 4:6, 7:5 a 6:4.

S newyorským turnajem se naopak rozloučil Lukáš Rosol, který prohrál s Kanaďanem s českými kořeny Vaskem Pospisilem hladce ve třech setech 1:6, 2:6, 1:6.

O osmifinále bude Šafářová hrát s Rumunkou Monicou Niculescuovou, která vyřadila krajanku a přemožitelku Petry Kvitové Alexandru Dulgheruovou.

Levou rukou hrající Šafářová se nestačila rozkoukat a s Keysovou, až 455. hráčkou žebříčku WTA, prohrávala za sedmnáct minut 0:5. Dokázala sice snížit na 4:5, ale mladá Američanka za podpory publika na dvorci Louise Armstronga set získala.

Prohrávala, ale stihla vyrovnat

Na začátku druhé sady Šafářová prohrávala 0:2, ale srovnala krok a v koncovce dokázala posunout duel do rozhodujícího dějství. V něm dvakrát přišla o servis, ale vždy si hned vzala podání zpět. Keysovou, která si účast US Open vybojovala v americké kvalifikaci o divoké karty, porazila skoro za dvě a půl hodiny.

Do třetího kola US Open se Šafářová dostala při svém sedmém startu ve Flushing Meadows podruhé. Poprvé to dokázala před čtyřmi lety, ale dál nedošla.

Ve Vancouveru žijící Pospisil je synem českých rodičů a v hlavní soutěži US Open hraje poprvé v kariéře. Rosol, který je v žebříčku ATP na 65. pozici, tedy o osmdesát míst výše než Pospisil, na soupeře nestačil a zápas úvodního kola prohrál za hodinu a 22 minut.

Tagy: grandslam šafářová

Zdroje: ČTK