Šafářová prohrála, o vítězkách Fed Cupu rozhodne čtyřhra

- Tenis autor: red

Lucie Šafářová nezískala vítězný třetí bod tenistek ve finále Fed Cupu. Česká dvojka v Moskvě prohrála s Anastasií Pavljučenkovovou 2:6, 4:6 a stav duelu s Ruskem je nerozhodný 2:2. O držitelkách stříbrné trofeje tak rozhodne čtyřhra, do které nastoupí Květa Peschkeová s Lucií Hradeckou a na ruské straně jsou zatím nahlášeny Jelena Vesninová s Pavljučenkovovou.

České tenistky předtím přiblížila k prvnímu triumfu v soutěži v historii samostatné republiky Petra Kvitová. Druhý bod získala výhrou nad Světlanou Kuzněcovovou 4:6, 6:2 a 6:3. Šafářová ale na vítězku Turnaje mistryň Kvitovou podobně jako v sobotu výhrou nenavázala.

Duel se světovou patnáctkou Pavljučenkovovou, která nahradila v původní nominaci Marii Kirilenkovou, sice začala lépe než proti Kuzněcovové, jenomže brzy se vedení přehouplo na stranu Rusky. Šafářová v první sadě 15 chyb udělala sama, k deseti ji donutila soupeřka a od stavu 2:1 prohrála pět her.

Čtyřiadvacítka žebříčku WTA Šafářová bojovala, neměla co ztratit, ale horkotěžko se prokousávala k bodům. V druhé sadě omezila bekhendové chyby, přesto byla převážně pod tlakem. Ve čtvrté hře nevyužila jediné své dva brejkboly v celém utkání, vzápětí potřetí ztratila sama servis a už se nedokázala zvednout.

Pavljučenkovová v závěru utkání výborně podávala. Dokázala dát i tři esa v jedné hře a poměrně jistě si došla nad Šafářovou za hodinu a půl pro výhru.

Tagy: prohra Moskva šafářová

Zdroje: ČTK