Salát si čeští deblkanoisté neudělají, ale bronz je přece jen lepší!

- Vodní slalom autor: art

Jak moc je podpora fanoušků důležitá, potvrdili v neděli čeští deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří na Světovém poháru v Praze vybojovali bronz. Za medaili podle svých slov vděčí právě fanouškům, kteří je hnali do cíle. Kdyby dojeli o pouhou desetinu sekundy později, skončili by zase čtvrtí. 

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně,zdroj: Profimedia.cz

"My byli asi pětkrát čtvrtí, brambor máme dost. Salát by z toho byl dobrej, ale medaile jsou hezčí," pousmál se Karlovský, háček posádky, která skončila loni na Světovém poháru v Troji druhá. Jinou medaili tato dvojice nemá.

Deblkanoisté děkovali za cenný kov divákům. "Udělali jsme tam drobnou chybu, pak ještě jednu, takže jsme spodek museli zkracovat, ale všechno nám vycházelo," uvedl Karlovský. "Trať byla hodně náročná a nezvykle dlouhá. Byla to strašná výzva pro nás, ale diváci byli neskuteční, strašně nás tlačili a dotlačili k medaili," doplnil Jáně.

"Co jsme včera viděli, to bylo neskutečné. Skvělá záležitost," vrátil se k sobotnímu kajakářském zážitku Karlovský. "A hrozná motivace do dnešního závodu," uvedl Jáně. "Když vidíme kluky na pódiu, jak jim lidi fandili, chtěli jsem zažít to podobné, takže motivace to byla velká."

Na náročné trati hodně posádek chybovalo. "Na to, že je po olympiádě, tak se stavitelé vyřádili a postavili fakt záludnou trať," shodli se oba. "I na holky to bylo hodně těžké, i včera byly rozdíly větší, ale o to krásnější to je," konstatovali.

O stupně vítězů je mohli v závěru finále připravit ještě Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň, kteří jeli jako vítězové semifinále poslední, ale boj o medaili nezvládli. "My jim fandili, není mezi námi žádný bratrovražedný boj. V koutku duše jsme si přáli, aby nám tam ta trojka padla, ale zároveň jsme jim přáli, ať to sjedou hezky," řekl Jáně.

Na SP v Praze se připravili dobře i díky tomu, že si po předchozím závodu v červnu dopřáli třítýdenní dovolenou, každý zvlášť v zahraničí. "A na vodu jsme nemysleli," uvedl Jáně. "Byl to pak těžký návrat po dovolené, první týden byla trochu krize, to nás bolelo všechno možné, ale dostali jsem se do toho a fyzicky jsem byli připravení dobře," uvedl Jáně.

Příští rok na jaře budou muset řešit svou budoucnost. Deblkanoe totiž s největší pravděpodobností skončí na olympijských hrách a nahradí je závody kanoistek. "Mluví se o tom hodně, ale verdikt má padnout příští jaro, kdy zasedá MOV," řekl Karlovský. "Pak se budeme rozhodovat, co dál. Do té doby pádlo na hřebík nevěšíme, budeme dál spolupracovat dál," ujistili oba.

Tagy: vodní slalom

Zdroje: ČTK