Salcburk obhájil rakouský titul, Junovy góly Austrii nepomohly

- Sport autor: red

V rakouské lize obhájili titul fotbalisté Salcburku, do jejichž kádru patří i český záložník Karel Piták. Jeho tým v posledním kole uhájil díky vítězství 2:0 na hřišti Sturmu Štýrský Hradec jednobodový náskok před Austrií Vídeň. Té nepomohly ani dva góly českého útočníka Tomáše Juna, jenž zařídil výhru 2:0 nad Riedem.

Salcburk vyhrál ligu pošesté v historii. Ještě na podzim v týmu trenéra Huuba Stevense působil také záložník Patrik Ježek, s kterým ale kouč přestal počítat a bývalý hráč Plzně či Sparty v lednu přestoupil do druholigové Admiry Trenkwalder. Piták kvůli zranění nastoupil v celém ročníku pouze jednou na 14 minut.

Zato Jun hrál v poslední době ve výtečné formě poté, co se vrátil do sestavy Austrie po takřka půlroční pauze zaviněné přetrženými vazy v koleni. Navzdory dlouhé přestávce nastřílel v letošním ročníku celkem devět gólů a stal se druhým nejlepším střelcem vídeňského celku.

V předposledním kole Austria vyhrála 1:0 v Salcburku a ještě zdramatizovala boj o titul, ale klub miliardáře Dietricha Mateschitze si první místo pohlídal. Díky tomu se dostal do druhého předkola Ligy mistrů.

"Pořád jsem říkal, že se rozhodne až v posledním kole. Všechno jsme odsunuli stranou a soustředili se jen na ten zápas, který pro nás výborně začal díky rychlému gólu," liboval si trenér Stevens, který v roce 1997 získal se Schalke 04 Pohár UEFA.

Útěchou pro Austrii může být, že skončila před městským rivalem Rapidem, který na ni ztratil dva body. Oba vídeňské kluby budou v létě usilovat v kvalifikaci o účast v Evropské lize. Jestli u toho bude i Jun, není jasné, protože v Austrii hostoval z Teplic. "Druhým místem jsme si nastavili laťku vysoko. Ale u všech hráčů vidím ještě prostor ke zlepšení," prohlásil kouč Austrie Karl Daxbacher.

Tagy: fotbal

Zdroje: ČTK