Satoranského čas přijde, jeho role se zlepší, věří Welsch

- Basketbal autor: roj

Český basketbalista Tomáš Satoranský nemá podle bývalých hráčů NBA zoufat, že mu trenér Washingtonu Scott Brooks nedává tolik šancí na hřišti a v poslední době ho vůbec nenasazoval. Jiří Welsch, který odehrál v zámoří čtyři sezony, věří, že Satoranského čas ještě přijde. Musí ale tvrdě makat a být připravený svou šanci využít.

Český basketbalista Tomáš Satoranský

Český basketbalista Tomáš Satoranský,zdroj: Profimedia.cz

"Důležité je, aby si udržel nadhled. Je odehraná teprve čtvrtina soutěže. Stejně rychle, jak se dostal z rotace jen na lavičku, se může dostat zpět na hřiště," řekl Welsch, který je se Satoranským v přátelském vztahu a sám v NBA odehrál čtyři sezony.

"Je to klišé, ale Tomáš musí být trpělivý a věřit, že se to v dobré obrátí. Takový je svět NBA, všichni hráči jsou tam dobří a z různých důvodů trenér mění jejich role," řekl s tím, že Brookse zřejmě ke stažení Satoranského vedla panika po nevydařeném vstupu do sezony.

"Tým nezačal dobře výsledkově, trenér musel zareagovat, vyndal některé hráče z rotace a nechává hrát více opory, zatímco Saty je nováček. To je přirozená reakce trenéra, který by mohl u týmu skončit, kdyby se prohrávalo dál. Johna Walla ještě v úvodu sezony šetřil a najednou hraje 40 minut na zápas. To ale asi moc dlouho udržitelné není a je to risk," míní Welsch.

Podobného názoru je i Srb Vladimir Radmanovič, který odehrál v NBA dokonce 12 sezon. "Také jsem byl v té situaci a vím, jak je to psychicky těžké. Kdo to nezažil, těžko to pochopí. Tomáš je však ještě mladý a jeho čas teprve přijde. Teď může dělat jen to, že na sobě bude tvrdě pracovat a bude připravený využít šanci, až přijde. To je jediné, co se mu dá poradit. Makat, makat a být připraven," řekl mistr světa z roku 2002 a finalista NBA z roku 2008.

V pondělním zápase Satoranský odehrál sedm minut, připsal si dva doskoky a jednu ztrátu. Satoranský se na hřišti objevil na přelomu třetí a poslední čtvrtiny. Český reprezentant neproměnil jediný trojkový pokus a zůstal opět bez bodu.

Basketbalisté Washingtonu po třech výhrách v řadě podlehli na hřišti Indiany 105:107. 

Tagy: NBA český basketbalista

Zdroje: ČTK