Sbohem, druhá ligo. Žižkovská Viktorka nedostala licenci a cítí křivdu

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž se na pražském Žižkově hrát nebude. Viktoria sice skončila v tabulce na výborném čtvrtém místě, ale pro nadcházející sezonu neobdržela potřebnou licenci. Důvod? S největší pravděpodobností dlouhodobé finanční problémy.

Jaká soutěž se bude na tomto stadionu hrát příští sezonu?

Jaká soutěž se bude na tomto stadionu hrát příští sezonu?,zdroj: Profimedia.cz

Klub o tom informoval na svém oficiálním webu a oznámil také, že vedení nyní bude rozhodovat, do jaké soutěže se přihlásí. 

Klub podle radnice Prahy 3 dluží 900 tisíc korun za nájem stadionu a spor už míří k soudu. Během jara také údajně několik měsíců nedostávali výplaty ani fotbalisté Viktorie, kteří kvůli tomu zvažovali bojkot utkání. 

Licenční komise FAČR o Viktorii rozhodla v dodatečném řízení. Žižkov prý všechny vyžádané podklady dodal. "Klub je odevzdal ve stanovené lhůtě a v plném znění tak, aby licenci pro druhou nejvyšší soutěž obdržel. Smutnou skutečností pro naši stranu je fakt, že například Baník Ostrava, který dluží Viktorce nemalou finanční částku, dostal licenci pro první ligu, ale FKVŽ licenci neobdržela," uvedl klub na internetových stránkách. 

Proti rozhodnutí se nelze odvolat a Žižkov se může přihlásit maximálně do třetí nejvyšší soutěže ČFL. "Klub nyní čeká na písemné vyjádření od FAČR, proč licence nebyla udělena. Nyní bude na rozhodnutí majitele, který je v současné době v zahraničí, a vedení klubu, do které soutěže se FK Viktoria Žižkov přihlásí pro příští soutěžní ročník," uvedl klub.

Tagy: licence druhá liga FC viktoria Žižkov český fotbal

Zdroje: ČTK