Dnes je sobota 19. června 2021., Svátek má Leoš
Počasí dnes 33°C Místy bouřky

Schumacher by mohl šéfovat fotbalistům Kölnu

Schumacher by mohl šéfovat fotbalistům Kölnu
VALENCIA, 03/02/2010.- German Formula One driver Michael Schumacher, of Mercedes team, smiles during a training session at Ricardo Tormo circuit in Cheste, Valencia, eastern Spain, 03 February 2010. MEDIAFAX / EFE | zdroj: tisková zpráva

Po nepříliš vydařeném návratu do seriálu formule 1 by mohl exmistr světa Michael Schumacher přesedlat na fotbal. Slavný německý pilot je totiž podle německých deníků Bild a Express mezi kandidáty na post prezidenta bundesligového klubu z Kolína nad Rýnem.

Momentálně desátý tým německé ligy zatím nenašel nástupce dlouholetého šéfa Wolfganga Overatha, který v listopadu rezignoval. Klub si proto najal externího poradce, který sestavil seznam nejvhodnějších kandidátů na uvolněné křeslo. Na něm podle deníků stojí i jméno sedminásobného šampiona F1 Schumachera nebo bývalého trenéra německé házenkářské reprezentace Heinera Branda. Oba jsou členy klubu a velkými fanoušky kolínských "kozlů". "Samozřejmě že tato jména na tom seznamu jsou," potvrdil Expressu předseda správní rady Kolína nad Rýnem Werner Wolf. "Jejich realizaci ale považuji za nepravděpodobnou," dodal. Schumacher ani jeho manažer se ke kandidatuře na vedení týmu okolo německého reprezentanta Lukase Podolského nechtěli vyjádřit. Podle kolínského rozhlasu je za favorita považován někdejší manažer porýnského klubu Karl-Heinz Thielen. Možnost, že by závodnická legenda místo formule převzala řízení fotbalového mužstva, se okamžitě stala terčem sarkastických komentářů německého tisku. Zatímco deník Die Welt v narážce na přezdívku kolínských fotbalistů varoval, aby klub "neudělal kozla zahradníkem", podle Frankfurter Rundschau by to mohl být dobrý příklad i pro další celky. Bayernu Mnichov by tak podle frankfurtského deníku mohl šéfovat bývalý tenista Boris Becker, Duisburgu herec Götz George, proslavený postavou komisaře Schimanského, a Hertě Berlín primátor německé metropole Klaus Wowereit. Všichni jsou totiž stejně zapálenými fanoušky svých klubů jako Schumacher v případě týmu z Kolína nad Rýnem. Jeho správní rada bude navržená jména projednávat na úterním zasedání. Podle jejího člena Fritze Schrammy bude mít právě ona poslední slovo ve výběru Overathova nástupce.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,500 25,600
USD 21,510 21,650
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma