Se Simoncellim se přišlo naposledy rozloučit přes deset tisíc fanoušků

- Auto-moto autor: Jan Pastor

VIDEO. S italským motocyklistou Markem Simoncellim, který zahynul po nehodě při nedělní Velké ceně Malajsie, se na dnešní pohřeb v jeho rodném městě Coriano přišlo rozloučit několik tisíc fanoušků.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Obřad sledovali na velkých obrazovkách před kostelem Santa Maria Assunta, kam byli vpuštěni jen příbuzní čtyřiadvacetiletého závodníka a pozvaní hosté. Mezi nimi nechyběli zástupci stáje Honda Gresini, za kterou Simoncelli jezdil, devítinásobný mistr světa Valentino Rossi a jezdci Jorge Lorenzo, Loris Capirossi či bývalý motocyklista Sete Gibernau.

Podle agentury SID zhruba deset tisíc fanoušků sledovalo televizní přenos na obrazovkách na nedalekém okruhu v Misanu. Příznivci tam také mohli podepsat petici, aby byla trať na Simoncelliho památku přejmenována.

Fanoušci se mohli s italským jezdcem rozloučit už o den dřív, kdy byla otevřená rakev s jeho ostatky vystavena v corianském divadle. Stejně jako dnes i ve středu u ní stály dva motocykly - jedním Simoncelli vyhrál v roce 2008 mistrovství světa v kubatuře do 250 ccm, na druhém jezdil v probíhající sezoně ve třídě MotoGP.

Simoncelli zemřel na následky zranění po pádu ve druhém kole nedělního závodu, po němž vletěl přímo pod kola Američana Colina Edwardse a krajana Rossiho, kteří neměli šanci se mu vyhnout. Utrpěl těžká zranění hlavy, krku a hrudníku.

Tagy: pohřeb Simoncelli

Zdroje: ČTK