Serena Williamsová prožila nejděsivější okamžik v životě

- Sport autor: red

Bývalá světová tenisová jednička Serena Williamsová přiznala, že moment, kdy se dozvěděla o krevních sraženinách ve svých plicích, byl nejděsivějším v jejím životě. Třináctinásobná grandslamová šampionka v rozhovoru pro televizní stanici NBC potvrdila, že plánuje návrat na kurty v létě.

"Hodně mi otékala noha, což je průvodní jev embolie. Nemohla jsem dýchat," popsala Williamsová své pocity zhruba před třemi týdny. Když lékaři nemohli nic najít v noze, provedli testy na plicích. "A tam našli několik krevních sraženin. Řekli mi, že mě musejí okamžitě vyšetřit, nebo... to nemusí dopadnout dobře," uvedla.

Williamsová nehraje od loňského Wimbledonu

Kvůli krevním sraženinám si Williamsová musela dvakrát denně píchat injekci s látkou na ředění krve. Její zdravotní stav ji přitom neodradil od toho, aby se zúčastnila několika večírků v souvislosti s vyhlášením Oscarů v Los Angeles, kde žije.

"Prošla jsem si za posledních osm měsíců tolika věcmi. Neměla jsem skoro žádnou energii, ale říkala jsem si, že musím něco dělat, něco, co mi zlepší náladu," uvedla Williamsová, jež nehraje od loňského Wimbledonu.

Do nemocnice se vrátila 28. února kvůli obřímu hematomu na břiše. Množství nahromaděné krve pod její kůži změnilo velikost hematomu z golfového míčku na grapefruit. "Asi jsem se musela o něco udeřit. Lékaři mi říkali: Nemůžeme to odsát, musíme to odstranit chirurgicky," popsala momenty před operací.

Absence se může protáhnout na rok

Kvůli současným potížím se tak absence Williamsové v tenisovém kolotoči může protáhnout na rok. Devětadvacetiletá Američanka je mimo od loňského července, kdy si krátce po wimbledonském vítězství rozřízla v restauraci pravou nohu o rozbité sklo.
Williamsová od té doby absolvovala dvě operace. Druhý zákrok proběhl v říjnu, měla po něm deset týdnů nohu v sádře a dalších deset týdnů ve speciální botě.

Lékaři slavné tenistce řekli, že nedostatek pohybu, operace a dlouhé letecké přesuny jsou rizikovým faktorem pro tvorku krevních sraženin. "Moc jsem se nehýbala a nedělala věci, které jsem byla zvyklá dělat. Začala jsem hodně létat a myslela jsem si, že jsem v pořádku. Zjevně jsem nebyla," poznamenala Williamsová.

"Stále mám několik sraženin v plicích. Prostě tam jsou a měly by se časem rozplynout," popsala svůj aktuální zdravotní stav vítězka 37 turnajů. "Řekla jsem už dříve, že se chci vrátit v létě, a doufala jsem, že to bude mnohem dřív. Ale poté, co jsem prožila nejděsivější okamžik svého života, se prostě chci hlavně vrátit a být schopná hrát dobře," dodala Williamsová.

Tagy: williams tenis

Zdroje: ČTK