Dnes je neděle 13. června 2021., Svátek má Antonín
Počasí dnes 21°C Polojasno

Sestřičky v první linii dostaly od hokejistů skoro čtvrt milionu

Sestřičky v první linii dostaly od hokejistů skoro čtvrt milionu
Čeští hokejisté po porážce Švédska na Karjale | zdroj: Profimedia

Čeští hokejoví reprezentanti darovali více než 200 000 korun České asociaci sester. Národní tým, který se před nedávnem představil na turnaji Karjala v Helsinkách, se zapojil do projektu "Pomáháme sestřičkám" a podpořil zdravotníky, kteří v České republice bojují s koronavirem v první linii.

"Byla jsem strašně překvapená a musím říct, že si této podpory nesmírně vážím, protože si uvědomuji, že situace samotných sportovců není nyní úplně jednoduchá. A přestože se sami potýkají s nepřízní osudu v podobě pandemie, tak přesto myslí na naše zdravotníky, což je úžasná věc," uvedla prezidentka asociace Martina Šochmanová, která šek od obránce Filipa Hronka v Praze převzala.

S myšlenkou podpořit zdravotníky přišel útočník Andrej Nestrašil, který také vystoupil za tým v krátkém videu, které reprezentace na podporu zdravotníků přímo ve Finsku natočila.

zdroj: www.youtube.com

"Andrej s touto myšlenkou přišel už před turnajem, kdy jsme komunikovali o jeho nominaci s tím, že vše domluví i s hráči. Následně jsme se domluvili na klíči, že většina odměn půjde sestřičkám. Zejména od starších hráčů, mladším jsme odměny nebrali," řekl manažer reprezentace Jan Černý. V kádru národního týmu na turnaji seriálu Euro Hockey Tour bylo totiž i deset juniorů.

Útočník Magnitogorsku Nestrašil věnoval asociaci celou odměnu za start a výsledky na akci. "Stejně například jako Dominik Hrachovina," uvedl Černý. Brankář Tappary Tampere přitom v průběhu turnaje označil pandemii za divadlo vymyšlené médii.

"Zdálo se nám to jako super nápad a jsme rádi, že alespoň nějakým způsobem můžeme pomoct, a snad jim to udělá nějakou radost," řekl v pondělí Hronek, jenž na turnaji nastoupil s kapitánským "céčkem" na dresu.

Projekt "Pomáháme sestřičkám" zaštiťují jeden z hlavních partnerů českého hokeje Generali Česká pojišťovna a Česká asociace sester. Na transparentním účtu se doposud sešlo přes šest milionů korun, které se využívají například na pomoc v podobě balíčků s vitamíny na podporu imunity pro zdravotnický personál.

"Věřím, že poděkování ve formě, kterou si samy sestřičky vyberou, bude velmi cenné. Už ale jen vědomí, že nejsou samy v této nepříjemné situaci, je pro ně důležité," řekla Šochmanová. Která pracoviště odměnu dostanou, to bude teprve určeno. "Chtěli bychom vybrat taková, která mají nejvíce hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid, a sestry, které o ně pečují," doplnila prezidentka České asociace sester.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,400 25,480
USD 20,860 21,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma