Třinec je v hokejové extralize nadále bez porážky, Budějovice bez výhry

Utkání Pardubice-Sparta (1:3); zleva brankář Jakub Neužil, Valentin Claireaux-(PAR) a Tomáš Dvořák | zdroj: Profimedia

Hokejisté Třince zůstali i po nedělním kompletním programu 18. extraligového kola jediným týmem soutěže, který hájí neporazitelnost od začátku sezony.

Oceláři uspěli i v sedmém utkání, když porazili doma Zlín 5:2. O šest bodů bohatší je ale i díky třem odehraným zápasům navíc konto vedoucí Plzně, která vyhrála na ledě Českých Budějovic 5:1. Jihočeši tak dál čekají na odmazání nuly v kolonce vítězství. Popáté za sebou vyšli naprázdno hráči Olomouce.

Oceláři vedli nad Berany už po osmi minutách hry díky dvěma gólům Ondřeje Kovařčíka 2:0. Na snížení Antonína Honejska odpověděli Matěj Stránský, který vstřelil už osmý gól v ročníku, a Petr Vrána. Hosté v 57. minutě zkorigovali trefou Daniela Gazdy a skóre uzavřel Filip Zadina.

Jihočeši podlehli Plzni vysoko 1:5 a dál čekají na první výhru po postupu mezi elitu, když se jim to nepodařilo ani na devátý pokus. Indiáni naopak uspěli už poosmé v řadě, i v desátém vystoupení od začátku sezony dokázali bodovat a dál vedou. Dva góly dal útočník Pavel Musil, tři asistence zaznamenal v dresu vítězů nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

Hanáci podlehli v Hradci Králové 0:4 a popáté za sebou nebodovali. Mountfield zvítězil i ve třetím domácím utkání v sezoně. Dvěma góly k tomu přispěl obránce Filip Pavlík a první start v ročníku v hradeckém dresu ozdobil čistým kontem gólman Štěpán Lukeš.

Hokejisté Liberce zvítězili v prestižním souboji s nedalekým rivalem na ledě Mladé Boleslavi 4:3 v prodloužení. Domácí dvakrát vedli, ale sami pak ve třetím dějství zachraňovali alespoň bod. O výhře Bílých Tygrů nakonec rozhodl v čase 63:08 obránce Tomáš Hanousek. Středočeši prohráli podruhé za sebou.

Brňané zvítězili na ledě Vítkovic 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si první venkovní vítězství v sezoně. Povedlo se jim to i přesto, že Ostravané ještě na začátku 56. minuty vedli 2:0. Pak ale vyrovnal dvěma přesilovkovými góly Peter Schneider, v nájezdech následně rozhodl o výhře Komety útočník Petr Holík.

Poslední Pardubice nestačily doma na Spartu (1:3) a připsaly si šestou porážku za sebou. Během této série získalo Dynamo jediný bod. Pražané porazili Pardubice počtvrté v řadě a natáhli svou aktuální šňůru v extralize na osm utkání s body, během které posedmé vyhráli.

Doma opět selhal Litvínov, který podlehl týmu Karlových Varů 1:2 a ani v pátém domácím utkání v sezoně nebodoval. Hráči Vervy si připsali už šestou prohru ze sedmi duelů v ročníku. Energie zvládla i třetí vystoupení venku s plným bodovým ziskem a první soutěžní brankou v karlovarském dresu se o to v 48. minutě postaral útočník David Kaše, dočasná posila z Philadelphie.

Individuální statistiky hokejové Tipsport extraligy:

Kanadské bodování:
1. Gulaš (Plzeň) 10 zápasů/15 bodů (5 branek + 10 asistencí), 2. M. Stránský 7/14 (8+6), 3. Martin Růžička (oba Třinec) 7/14 (4+10), 4. Mertl (Plzeň) 10/11 (8+3), 5. Rousek (Sparta) 11/10 (5+5), 6. Hronek (Hradec Králové) 9/10 (4+6), 7. P. Straka (Plzeň) 10/10 (4+6), 8. R. Zohorna (Mladá Boleslav) 8/9 (4+5), 9. Řepík (Sparta) 11/9 (4+5), 10. Birner (Liberec) 8/9 (3+6).