Šílené! Na automobil fotbalisty Topala se střílelo

- Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Terčem střeleckého útoku se stal záložník Fenerbahce Istanbul Mehmet Topal. Neznámý pachatel vypálil dvě rány na jeho vůz a trefil čelní okno. Naštěstí jej má spoluhráč českého reprezentanta Michala Kadlece z bezpečnostních důvodů neprůstřelné a proto nedošlo k žádnému zranění.

Mehmet Topal

Mehmet Topal,zdroj: Profimedia.cz

K útoku došlo v úterý v době, kdy se Topal vracel domů z tréninku. Pachatel unikl, důvod střelby není znám. 

Nešlo o první podobný incident namířený proti Fenerbahce. V dubnu po utkání s Trabzonsporem se klubový autobus při cestě na letiště ocitl pod palbou, řidič byl zasažen do tváře a musel být hospitalizován. Předtím ještě zvládl s autobusem zastavit, aniž by došlo ke zranění hráčů. Následně se v Turecku týden nehrálo. 

Terčem autobus Herthy

Už v pondělí se v "souvislosti" s klubovým fotbalem střílelo i v Německu. Neznámý pachatel si vzal na mušku autobus Herthy Berlín před zápasem Německého poháru s Bielefeldem. Zřejmě se jednalo jen o vzduchovou zbraň a řidiči se nic nestalo. "Jeli jsme na zápas vlakem a řidič nás měl vyzvednout na nádraží. Když tam jel, předjel ho motorkář, udělal nějaké gesto a vystřelil po něm. Naštěstí to snad prý byla jen nějaká vzduchovka, takže to neproletělo sklem," popsal situaci hráč Herthy a český reprezentant Vladimír Darida na webu svého agenta Ondreje Chovance. 

Tagy: Turecko fotbal násilí na fotbale

Zdroje: ČTK