Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Sivok: Lepší prohrát generálku než první zápas na Euru

Sivok: Lepší prohrát generálku než první zápas na Euru
Image: 0120328552, License: Rights managed, Restrictions: Not available for license to or for use in France. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Not available for use in Corbis Merchandise. Corbis represents limited exclusive rights to this image. Exclusivity subject to photographer's right to license image to own clients. See Rights Manager for clearance/more information., 29/02/2012 International Football Friendly . Rep of Ireland v Czech Republic Jaroslav Plasil, Petr Jiracek, Tomas Sivok & Petr Cech Photo: John Halas, Place: Dublin, Ireland, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis | zdroj: Profimedia.cz

Zbytečná porážka, která snad bude motivujícím stimulem směrem k mistrovství Evropy. Tak vnímá obránce fotbalové reprezentace Tomáš Sivok dnešní prohru 1:2 s Maďarskem v posledním přípravném utkání před startem Eura. Sivoka mrzelo hlavně to, jak lacino Češi inkasovali první branku, když Maďarsku dovolili skórovat z trestného kopu, zatímco si teprve rovnali zeď před trestným kopem.

Sivok si z nezdaru velkou hlavu nedělal. "Pořád lepší prohrát teď než první zápas na Euru. Teď ještě ty výsledky nejsou rozhodující," uvedl po utkání. 

Kiks před první inkasovaným gólem, jaký předvedli Češi při vedoucím gólu Maďarů, ale nechápal. "V takových situacích musí stát před míčem faulující hráč nebo ten, co je u toho nejblíže. My jsme to neudělali a hrubě chybovali, i když nás na to trenér pořád dokola upozorňuje," poznamenal Sivok. 

O chytrosti hráče

Podobně inkasovaná branka na Euru by jej bolela víc. "Platí tady to, co u výsledku. Buďme rádi, že jsme takový gól nedostali na mistrovství. Teď se z toho pořád můžeme poučit," řekl Sivok. 

Sám si ale nevzpomíná, že by někdy jeho tým dostal podobný gól. "Pamatuju si jen, že Gluščevič takhle skóroval za Spartu při utkání ve Skopje. Je to prostě o chytrosti hráče," připomněl Sivok trefu černohorského hráče, který se chytře prosadil v předkole Ligy mistrů proti Vardaru Skopje. 

Sivok tvrdil, že Češi v generálce s Maďarskem prohráli zbytečně. "Soupeř měl dvě střely na naší bránu a dal dva góly, o to je to smutnější. Měli jsme to zvládnout, protože jsme se chtěli rozloučit s fanoušky. Ale stejně věřím, že první zápas na Euru zabereme a vyhrajeme," vyhlížel už Sivok zápas s Ruskem, kterým Češi příští pátek ve Vratislavi turnaj otevřou. 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma