Skalp světové jedničky byl blízko, Češi na Hopman cupu končí

- Tenis autor: Petr Hašek

Dva míčky dělily Lucii Šafářovou od skalpu světové jedničky. Česká tenistka ale nakonec v dramatickém souboji s Američankou Serenou Williamsovou v rámci Hopmanovou poháru neuspěla a porážka 3:6, 7:6, 6:7 ji musí mrzet dvojnásob. Případná výhra by totiž českou dvojku společně s Adamem Pavláskem poslala do finále soutěže. Takhle si o triumf zahrají po výhře 3:0 na zápasy Američané.

Tenistka Lucie Šafářová (ilustrační foto)

Tenistka Lucie Šafářová (ilustrační foto),zdroj: Isifa.com

Českému páru stačil k postupu bod, ale po Šafářové prohrál i Pavlásek, který nestačil na Johna Isnera 6:7 a 4:6. Naděje Čechů se tak upínaly k závěrečné smíšené čtyřhře. V ní ale Williamsová s Isnerem české soupeře zdolali dvakrát 6:3.

Nejblíže ke kýženému bodu měla Šafářová, která s Williamsovou odehrála pravděpodobně nejlepší zápas turnaje. Po prvním ztraceném setu dokázala sedmadvacetiletá rodačka z Brna ve zkrácené hře vyrovnat na 1:1 na sety.

Tu pravou a nefalšovanou tenisovou bitvu viděli diváci v australském Perthu v rozhodující sadě. Do stavu 5:5 si obě tenistky držely podání, pak se česká hráčka dostala do brejku a podávala na vítězství v zápase. Servis ale neudržela a nezvládla ani následný tie-break. V něm byla za stavu 6:6 dva míčky od výhry, ale nakonec slavila triumf favoritka Williamsová.

„Servírovala jsem na vítězství za stavu 6:5 ve třetím setu, ale tam Serena zrovna zahrála strašně dobře ty dlouhé returny a vůbec mi nedala šanci z toho nic moc vymyslet, takže bohužel prohra o jeden míč v tie-breaku,“ řekla po zápase Šafářová, která osminásobné grandslamové vítězce podlehla i v devátém vzájemném utkání.

„Lucie hrála fantasticky,“ ocenila Williamsová v na dvorci světovou šestnáctku Šafářovou po bitvě, která trvala přes dvě a půl hodiny. „Já se nikdy nevzdávám, mám za ty roky kupu zkušeností a bojuju až do konce,“ dodala Američanka.

Tenisový Hopmanův pohár smíšených dvojic v Perthu (tvrdý povrch)- skupina A: 

USA - ČR 3:0 
S. Williamsová - Šafářová 6:3, 6:7 (1:7), 7:6 (8:6), Isner - Pavlásek 7:6 (7:4), 6:4, S. Williamsová, Isner - Šafářová, Pavlásek 6:3, 6:3.

Tagy: hopmanův pohár čeští tenisté Lucie Šafářová Hopman Cup

Zdroje: ČTK