Slalom ve Flachau: Záhrobská pokazila druhé kolo a skončila sedmá

- Sport autor: red

Lyžařka Šárka Záhrobská obsadila sedmé místo v úterním slalomu Světového poháru ve Flachau, po první jízdě přitom útočila na stupně vítězů. Z vítězství se radovala Rakušanka Marlies Schildová.

Záhrobské patřilo po první jízdě čtvrté místo, nadějnou pozici ale neudržela. Přesto i v šestém slalomu sezony skočila v elitní desítce. Takovou vyrovnaností se nemůže pochlubit žádná z jejích soupeřek. V celkovém pořadí slalomu SP je Záhrobská pátá.

"Druhé kolo jsem neudržela, nahoře udělala pár chyb, a to se pak těžko dohání," přiznala Záhrobská. Než ale udělá ze svého výkonu závěry, chce se podívat na video. "Ale nebyla to čistá jízda, něco jsem podjela, někde měla kolizi," líčila. 

Přitom trať byla tvrdá a Záhrobská nebyla ani nervózní. "Jsem čím dál klidnější, ale někdy se to nepovede a pak se to veze," uvedla lyžařka, které se ale jinak závod líbil. "Kopec není moc těžký a povrch je příjemný. Navíc tu byla i skvělá atmosféra okolo," uvedla Záhrobská, která do čtvrtka zůstane v Rakousku a bude trénovat. V pátek se přesune do Mariboru na další závod. 

Vedoucí žena po 1. kole Němka Susanne Rieschová v boji o prvenství chybovala a do cíle se vůbec nedostala. "Chytla špicara, to se stává. Není tak zkušená. I první kolo jela hop, nebo trop. Ale musí se s ní počítat, na stupně vítězů se bude tlačit pořád," řekla Záhrobská na adresu soupeřky. Druhou příčku udržela starší a zkušenější sestra Rieschové Maria, která se díky tomu dostala do čela hodnocení disciplíny. 

Z dalších favoritek vypadly už v 1. kole také vítězka dvou letošních slalomů Sandrine Aubertová z Francie, Anja Pärsonová ze Švédska i vedoucí žena seriálu Lindsey Vonnová. "Od té doby, co jsem se zranila, se mi ve slalomu nedaří. Nic jsem nezměnila, ale už nemám tu sebedůvěru," vysvětlila Američanka neúspěchy v technicky náročných závodech, ve kterých ji omezuje zlomenina zápěstí.

"Naštěstí už moc slalomů do konce sezony nezbývá," dodala s tím, že si naplánovala navíc speciální slalomový trénink před dalším Světovým pohárem v Mariboru. 

Schildová se před olympiádou ve Vancouveru dostává do skvělé formy. Po dlouhodobé zdravotní pauze, kdy musela vynechat celou minulou sezonu, vyhrála již druhý slalom. Ve druhém kole dokázala smazat sekundové manko na sestry Rieschovy a díky nejrychlejší jízdě ze všech zvítězila s náskokem 34 setin. V pořadí disciplíny už se dostala na druhé místo. "Já ji neviděla, ale musela jet skvěle," uznala Záhrobská.

Tagy: Záhrobská slalom

Zdroje: ČTK