Slavia a Karlovy Vary se utkají o poslední místo ve čtvrtfinále

- Sport autor: red

Až rozhodující pátý zápas určí dnes posledního čtvrtfinalistu play off hokejové extraligy a zároveň složení závěrečných dvou dvojic. Slavia Praha i Karlovy Vary v dosavadním průběhu série využily výhodu domácího prostředí, i když oba celky jednou uspěly až v prodloužení či v samostatných nájezdech.

Slavia ve čtvrtém zápase utrpěla debakl 0:7, ale před pátým duelem ji může povzbudit bilance z rozhodujících zápasů v sériích play off. V minulé sezoně Pražané zvládli doma páté utkání předkola proti Litvínovu. V roce 2009, který zakončili porážkou ve finále s Karlovými Vary, zase vyřadili v sedmém čtvrtfinále Vítkovice. Hned dvě sedmizápasové série Slavia zvládla o rok dříve - v semifinále proti Liberci a ve finále proti Západočechům.

Dnešní zápas se na rozdíl od předešlých duelů bude v případě nerozhodného výsledku po normální hrací době prodlužovat do rozhodnutí. Nepřijdou tak ke slovu samostatné nájezdy, které v prvním zápase pomohly Slavii k výhře. Zápas začne v 18:10, přímý přenos odvysílá ČT4.

Tagy: hokej slavia

Zdroje: ČTK