Slavia: Fotbalisté i přes měsíce opožděné výplaty duel s Plzní bojkotovat nebudou

- Sport autor: red

Fotbalová Slavia popřela informace dnešního vydání deníku Sport, podle kterého její hráči kvůli nevyplaceným mzdám za první tři měsíce letošního roku uvažují o bojkotu duelu 25. ligového kola v Plzni. Mluvčí klubu Ondřej Zlámal ČTK řekl, že vedení Pražanů o ničem takovém neví.

Fotbalisté se podle něj v minulých dnech normálně chystali na dnešní večerní dohrávku 24. kola proti Slovácku, v neděli měli klasický předzápasový trénink. "Nemáme žádnou zprávu, že by hráči něco takového chystali. S ničím takovým nás nekontaktovali," řekl Zlámal.

Podle Sportu hráči zvažovali bojkotovat již dnešní dohrávku se Slováckem, ale nakonec prý měli dát vedení na sehnání peněz ještě týden. Odehrát by tak měli i čtvrteční pohárovou odvetu proti Teplicím, další ligový zápas příští pondělí v Plzni je ale údajně v ohrožení.

Poslední výplata přišla v prosinci

Generální ředitel klubu Miroslav Platil v pátek v rozhovoru pro ČTK a Sport uvedl, že hráči naposledy dostali prosincovou výplatu. Klub jim momentálně dluží téměř deset milionů korun, a pokud částku nestihne sehnat do konce dubna, hrozí mu, že nedostane profesionální licenci pro příští sezonu.

V tom případě by se pak Pražané mohli proti verdiktu licenční komise odvolat a splnit podmínky dodatečně. Definitivně jasno o udělení licence musí být poslední květnový den.

Na současný vývoj v zadluženém klubu reagují fanoušci. Hnutí Sešívaní drží spolu chystá na začátek druhého poločasu duelu se Slováckem společnou choreografii na východní tribuně jako protest proti kritické situaci ve Slavii.

Tagy: problémy fotbal slavia

Zdroje: ČTK