Počasí dnes -1°C Slabý déšť

Slavia padla! Sparta ji udolala poprvé od března 2016

Kromě míče létali na Letné také někteří hráči. | zdroj: Profimedia

Neuvěřitelná série skončila: sešívaní po 54 zápasech v lize prohráli.

Fotbalisté Sparty Praha zvítězili ve šlágru 10. kola první ligy doma na Letné v dlouhé přesilovce nad Slavií 1:0. Jubilejní 300. pražské derby rozhodl ve 42. minutě z přímého kopu premiérovou brankou v české nejvyšší soutěži Lukáš Haraslín jen pár chvil poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Aiham Ousou.

Sparťané porazili městského rivala po 14 vzájemných soutěžních zápasech a premiérově od března 2016. Slávistický obhájce titulu v lize utrpěl porážku poprvé od loňského března po rekordních 54 duelech. V sezoně nejvyšší soutěže už není tým, který by neprohrál.

profimedia-0636284445 Sparťanský kotel na Letné. | zdroj: Profimedia

Sparta před 17 093 diváky podruhé za sebou v lize vyhrála a dostala se o bod před Slavii na druhé místo tabulky. Na vedoucí Plzeň ztrácejí Letenští čtyři body. Vršovický celek má k dobru odložený zápas s Olomoucí.

Klíčový okamžik nastal ve 41 minutě, kdy stoper červenobílých Ousou na hranici vápna nedovoleně zastavil Haraslína a sudí Berka ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Využitá přesilovka

Domácí využili přesilovku okamžitě, když Haraslínův přímý kop z 23 metrů Schranz nešťastně srazil do Mandousova protipohybu. Pětadvacetiletý slovenský záložník vstřelil ve čtvrtém ligovém duelu v dresu Letenských první gól.

Slavia inkasovala proti Spartě po čtyřech soutěžních zápasech. Vzápětí se agilní křídelník prodral do šestnáctky a slávistický brankář na poslední chvíli odvrátil balon před dobíhajícím Minčevem.

Ve druhém poločase si oslabení hosté už žádnou vyloženou příležitost nevypracovali.

profimedia-0636281948 Výbuch sparťanské radosti po závěrečném hvizdu. | zdroj: Profimedia

Sparta porazila na Letné Slavii po šesti soutěžních zápasech a pod Vrbou neprohrála ani ve 14. domácím ligovém duelu. Slavia venku v nejvyšší soutěži našla přemožitele po 27 utkáních.

„Je to důležitá výhra. Vyhrát se Slavií je zajímavější pro všechny,“ řekl po zápase trenér Sparty Pavel Vrba.

___________________________________________

Sparta Praha - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Branka: 42. Haraslín. Rozhodčí: Berka - Hájek, Kříž - Franěk (video). ŽK: Pavelka, Dočkal, Sáček, Nita - Ousou, Köstl (asistent trenéra), Kuchta, Krmenčík, Bah, Trpišovský (trenér), Traoré, Bořil. ČK: 41. Ousou. Diváci: 17.093.

Sparta: Nita - Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko - Pešek, Pavelka, Sáček, Hložek (89. Pulkrab), Haraslín (72. Polidar) - Minčev (65. Dočkal). Trenér: Vrba.

Slavia: Mandous - Masopust (77. Traoré), Ousou, Holeš, Bořil - Samek (46. Stanciu), Ševčík - Bah, Lingr (65. Olayinka), Schranz (77. Krmenčík) - Kuchta (62. Plavšič). Trenér: Trpišovský.