Slovenka dobyla Semmering. Velez-Zuzulová vyhrála první slalom v kariéře

- Ostatní sporty autor: Danica Klein

VIDEO. Lyžařka Šárka Záhrobská zakončila rok 2012 dvaadvacátým místem ve slalomu Světového poháru v Semmeringu. Pro českou exmistryni světa to v její elitní disciplíně znamenalo nejhorší výsledek v sezoně po jednom třináctém a dvou čtrnáctých místech. Na rakouské sjezdovce se premiérového triumfu v kariéře dočkala Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. 

Veronika Zuzulová se raduje z triumfu

Veronika Zuzulová se raduje z triumfu,zdroj: Reuters

Už po prvním kole bylo zřejmé, že Záhrobská bude jen těžko navazovat na předchozí výsledky. Od vyřazení ji dělilo patnáct setin a z 27. příčky měla na nejrychlejší Tinu Mazeovou ze Slovinska ztrátu přes tři sekundy. V druhém kole si pod umělým osvětlením polepšila díky patnáctému času a výpadkům soupeřek. 

Druhá Češka na startu Martina Dubovská jela pouze jednou a mezi závodnicemi, které první jízdu dokončily, skončila třetí od konce. 

Osmadvacetiletá Velez-Zuzulová útočila na životní triumf z druhého místa po prvním kole, a když porazila i nejrychlejší ženu druhé jízdy Katrin Zettelovou, čekala už jen na výsledek vedoucí lyžařky celkového pořadí SP Mazeové. Ta ale nakonec neporazila ani Zettelovou a skončila třetí, zatímco Slovenka mohla po sedmi třetích a šesti druhých místech slavit premiérové zlato. 


"Cloumají mnou emoce, konečně se mi splnil sen," radovala se vítězka, jež poprvé vybojovala medailové umístění v SP před více než osmi lety v Zwieselu. "Tolik závodů, tolik stupňů vítězů... Teď to konečně vyšlo. Každý se mě ptal, kdy už konečně vyhraju. Proč se to stalo zrovna dneska, nevím. Možná proto, že se tu cítím jako doma, protože je tu spousta mých fanoušků," uvedla Velez-Zuzulová

Mazeová si třetím místem upevnila vedení v SP, navíc jako první žena v historii vybojovala ještě před koncem kalendářního roku přes tisíc bodů (1059). Do nového roku vstoupí i jako vedoucí žena hodnocení slalomu, protože dosavadní jednička Mikaela Shiffrinová nedokončila druhé kolo.

Tagy: Rakousko vítězství alpy lyžování světový pohár

Zdroje: ČTK