Slovenské překvapení! Cibulková porazila Kerberovou a ovládla Turnaj mistryň

- Tenis autor: art

Slovenská tenisová kráska Dominika Cibulková se postarala o překvapení letošního Turnaje mistryň. Ve finále turnaje v Singapuru porazila favorizovanou světovou jedničku Němku Angelique Kerberovou po setech 6:3 a 6:4. Sedmadvacetiletá Cibulková si životním vítězstvím zajistila posun na pátou příčku světového žebříčku ze které odsune Karolínu Plíškovou a navíc se může těšit z prémie v přepočtu přes 50 milionů korun.

Dominika Cibulková ovládla Turnaj mistryň

Dominika Cibulková ovládla Turnaj mistryň,zdroj: Profimedia.cz

Sedmadvacetiletá Cibulková se díky největšímu triumfu v kariéře poprvé posune na páté místo světového žebříčku, z kterého odsune Karolínu Plíškovou.

"Nemám slov. Přijela jsem sem poprvé a vyhrála svůj největší turnaj kariéry. Pamatuji si teď jenom mečbol, jak spadl míček na druhou stranu a pak jsem prožila nejšťastnější moment v životě," uvedla s úsměvem Cibulková.

Do finále vletěla jako uragán. Chvilku klidně nepostála a na Kerberovou, s kterou prohrála po boji v prvním utkání ve skupině, nastoupila agresivně. Rychle vedla 3:0, pak sice soupeřka snížila na 2:3, ale Cibulková získala další podání německé tenistky v šesté hře a do konce první sady už si servis pohlídala.

Druhý set rozhodla Cibulková brejkem na 4:3. Výborně podávala a největší drama přinesl poslední game za stavu 5:3 při jejím servisu. Při prvním mečbolu za stavu 40:15 udělala dvojchybu a při druhém poslala míč z forhendu do autu.

Nervozita byla na Cibulkové patrná, přesto nepolevila v agresivitě a odvrátila brejkbol. Při třetím mečbolu poslala nahraný míč do sítě a pak přežila další brejkbol. Až při čtvrté možnosti duel ukončit se k ní přiklonilo štěstí a zápas uzavřela "prasátkem". Zvítězila za hodinu a čtvrt i díky 28 vítězným úderům.

Vyhrát Turnaj mistryň hned při své premiéře naposledy dokázala v roce 2011 Petra Kvitová. Za zisk Trofeje Billie Jean Kingové si bratislavská rodačka vydělala 2,054 milionu dolarů, v přepočtu přes 50 milionů korun.

Tagy: Turnaj mistryň

Zdroje: ČTK