Slovenští fanoušci v JAR byli z fotbalistů v euforii

- Sport autor: red

Slovenští fanoušci, kteří přiletěli do Jihoafrické republiky za fotbalisty, si dnes konečně přišli na své. Někteří hovořili po vítězství nad Itálií 3:2 o historicky nejlepším zápase slovenského fotbalu. Ze stadionu Ellis Park v Johannesburgu odcházeli v euforii.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Slovakia, Slovakia, arrivederci Italia. Slovakia, Slovakia, arrivederci Italia," zpívala trojice z Bratislavy v davu fanoušků v uličce cestou ze zápasu. Pochvalovala si pravou fotbalovou atmosféru, která na utkání vládla. "Časem jsme získali na svou stranu hodně Jihoafričanů. I ti, kteří měli na sobě italské dresy, nakonec křičeli 'Slovenskó, Slovenskó' a tancovali s námi," řekl ČTK třicátník Robo z Bratislavy. "Stadion bol téměř plný; lidé si zřejmě koupili lístek na Italy, ale nakonec se dívali na Slováky," dodal.

"Šli jsme na poslední zápas s malou dušičkou, ale to, že jsme takhle útočně hráli proti mistrům světa, je jako ze snu," rozplýval se Roman z Banské Bystrice. "Těšíme se na Holanďany (v osmifinále), měli jsme původně odjet, ale přebukujeme letenku, ať to stojí, co to stojí," neskrýval radost.

Italové odcházeli do tmy zklamaní, ve vytrvalém troubení na vuvuzely jim to však nezabránilo. "Kdybychom hráli v prvním poločase tak, jako na konci druhého, mohl to být jiný příběh. Ale Slováci hráli velmi dobře, udělali velký dojem, právem jsou stále ve hře," řekl jeden z nich.

Skupinka pěti mužů z Dubnice nad Váhom si neodpustila škodolibost. "A Česi sedia doma pri telke, doma pri telke, doma pri telke," zpívali stále dokola. Každého z nich prý celý pobyt i se safari a ubytováním přišel na zhruba 7000 eur (180.000 korun), po dnešním zápase však ničeho nelitují.

Tagy: Slovensko fotbal MS

Zdroje: ČTK