Smíšená štafeta rozjásala Nové Město. Vybojovala stříbro!

- Lyžování autor: Petr Hašek

Pro stříbro si doběhla česká smíšená štafeta v závodě Světového poháru biatlonistů v Novém Městě na Moravě. Kvarteto ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec nestačilo jen na Nory. Třetí místo patří Ukrajincům.

Stříbrná štafeta (zleva) Moravec, Vítková, Soukalová a Šlesingr

Stříbrná štafeta (zleva) Moravec, Vítková, Soukalová a Šlesingr,zdroj: Profimedia.cz

Závod brilantně rozjela Vítková, která velmi dobře střílela a po jediném dobíjení se držela v čele společně s Ukrajinkou Varvynecovou. Soukalová si po první střelecké  položce na čele vytvořila několikavteřinový náskok, ale do předávky svou pozici neudržela a Šlesingrovi předávala jako čtvrtá.

Dvaatřicetiletý biatlonista zvládl první střelbu čistě a rychle a ze střelnice odjížděl těsně první před Norem Johannesem Böem a Ukrajincem Pidručným. Po střelbě se na čele stále drželo zmíněné trio, ale Ukrajinec tempu soupeřů nestačil a bylo jasné, že o vítězství si to rozdá český s norským finišmanem.

Rozhodla poslední zastávky na střelnici. Zatímco Moravec musel jednou dobíjet, tak Tarjei Böe střílel rychle a neomylně a na závěrečný úsek trati vyjížděl s náskokem 14 sekund. Ten si ostatně bezpečně pohlídal až do cíle.

„Dneska nebylo k výhře daleko, i ale tak si myslím, že to je pro nás velký úspěch,“ řekl finišman Moravec. „Jsme hodně spokojení, protože jsme se trošku báli tlaku, jak to zvládneme, ale myslím, že se nám to hodně povedlo,“ řekla Vítková.

Stejně jako všichni domácí závodníci si pochvalovala bouřlivou atmosféru, o kterou se staralo 32 tisíc fanoušků, rekordní návštěva sezony. „To bylo úplně super, úžasný,“ řekla za všechny Vítková. „Podle kraválu, co tam lidé na trati udělali, tak to vypadalo, že jich tam stojí strašně moc,“  doplnila Soukalová.

Novinka se Čechům nevydařila

Program Světového poháru v Novém Městě odstartoval závod smíšených dvojic. Bodovaná novinka v seriálu se ale českýmu týmu nevydařila. Eva Puskarčíková s Michalem Krčmářem skončili třináctí se ztrátou 3:12,2 minuty na vítězný ruský pár Jana Romanovová a Alexej Volkov.

SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Závod smíšených dvojic: 1. Romanovová, Volkov (Rus.) 35:43,3 (0 trest. okruhů), 2. Olsbuová, L'Abée-Lund (Nor.) -21,5 (0), 3. Džymová, Tyšenko (Ukr.) -24,6 (0), 4. Kummerová, Lesser (Něm.) -38,9 (3), 5. Latuilliereová, Beatrix (Fr.) -1:57,8 (0), 6. Anderssonová, Femling (Švéd.) -1:57,9 (1), ...13. Puskarčíková, M. Krčmář (ČR) -3:14,2 (7).

Smíšená štafeta: 1. Norsko (Hornová, Eckhoffová, J. Bö, T. Bö) 1:12:49,2 (0+6), 2. ČR (Vítková, Soukalová, Šlesingr, Moravec) -4,1 (0+5), 3. Ukrajina (Varvynecová, Valj Semerenková, Pidručnyj, Semjonov) -1:21,3 (1+7), 4. Rusko -1:50,4 (1+9), 5. Francie -2:22,6 (2+13), 6. Německo -2:23,6 (1+11).

Tagy: biatlon čeští biatlonisté Světový pohár v biatlonu

Zdroje: ČTK