Smitková vzdorovala Keysové jen 53 minut. Na US Open končí i Allertová

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 2. 9. 2015 21:19) - Tenis autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Až nečekaně snadným soustem byla Tereza Smitková pro Američanku Madison Keysovou. Turnajová osmnáctka porazila českou hráčku ve dvou setech 6:1 a 6:2 a po zásluze postoupila do 3. kola US Open. Do dalšího kola neprošla ani Denisa Allertová, která v utkání s Robertou Vinciovou vyhrála první set, italská tenistka však následně zvrátila vývoj zápasu na svou stranu. 

Tereza Smitková během French Open 2015

Tereza Smitková během French Open 2015,zdroj: Profimedia.cz

Dvacetiletá Smitková vyhrála v duelu s Keysovou, která v 1. kole vyřadila Kláru Koukalovou, první game. Pak se na dvorci Arthura Ashe často jen ohlížela po tvrdých míčích Američanky, které má v průměru větší ránu než světová jednička Serena Williamsová. Ve zbytku utkání už Smitková získala jen dva gamy.

"Vůbec jsem se nedostala do tempa. Buďto mi to přilítlo rychlý, že jsem byla ráda, že jsem to vrátila, nebo to vystřelila, a i když jsme se dostaly do výměny, tak jsem ji většinou neuhrála," řekla Smitková. Aktuálně stou hráčku světa prý ruka po tvrdých úderech soupeřky nebolela. "Ani ne. Nebylo těch výměn tolik, tak jsem to přežila ve zdraví."

Smitková si poprvé v kariéře zahrála na jednom z největších tenisových kurtů světa. "Čekala jsem, že budu nervóznější, ale překvapivě to bylo docela v pohodě. Jsem ráda, že jsem měla možnost si tam zahrát. Proto tenis hrajeme," řekla Smitková.

Allertová zvládla proti zkušené Vinciové výborně první set, v kterém od stavu 2:2 získala čtyři gamy v řadě. Od druhého setu začala více chybovat a těžko se prosazovala proti výborné obraně bývalé světové jedenáctky Vinciové. Nakonec udělala 45 nevynucených chyb a v třetí sadě byla ráda, že odvrátila "kanára".

Letos si Allertová zahrála premiérově na každém z grandslamových turnajů, na všech vyhrála první zápas, ale ve druhém kole skončila.

Výsledky českých tenistů a tenistek na US Open (2. kolo): 

Vinciová (It.) - Allertová (ČR) 2:6, 6:3, 6:1

Keysová (19-USA) - Smitková (ČR) 6:1, 6:2

Tagy: grandslam české tenistky US Open

Zdroje: ČTK