Somálští islamisté zabili kvůli sledování MS v televizi dva lidi

- Sport autor: red

Ozbrojení somálští islamisté zabili dva lidi a několik desítek jich zatkli za sledování zápasů fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice. Radikální islamistické skupiny v Somálsku na území pod svou kontrolou dívání na fotbal zakazují.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Podle agentury Reuters, která se odvolává na svědky, vtrhli maskovaní ozbrojenci ze skupiny Hizb al-Islám v neděli a v pondělí do několika domů v oblasti Afgoi zhruba 30 km jižně od hlavního města Mogadiša.

"Hizb al-Islám zabili dva lidi a 35 zatkli, všechno to byli fotbaloví fanoušci," řekl agentuře Reuters Ali Jasín Gedi z organizace Elman pro lidská práva. "Islamisté neočekávaně vtrhli do několika domů a stříleli na lidi, kteří se pokoušeli uprchnout skokem přes zeď," dodal.

Hizb al-Islám stejně jako její spojenec, radikální hnutí Šabáb, prosazuje striktní verzi islámu v oblastech, které kontroluje. V oblastech pod svým vlivem Šabáb, jež má podle USA vazby na teroristickou síť Al-Káida, zakazuje filmy, tanec na svatbách a právě hraní nebo sledování fotbalu.

Tagy: jar fotbal MS

Zdroje: ČTK