SP: Záhrobská byla v úvodním slalomu sezony až osmá

- Sport autor: red

Na osmém místě skončila česká lyžařka Šárka Záhrobská v úvodním slalomu Světového poháru ve finském Levi. Závod v sobotu vyhrála Němka Maria Rieschová, obhájkyně malého křišťálového glóbu.

Ta porazila o osm setin úřadující vítězku Světového poháru Američanku Lindsey Vonnovou.

Třetí byla domácí Tanja Poutiainenová, která v říjnu vyhrála zahajovací obří slalom v Söldenu. Nejlepší tři závodnice si udržely pořadí po prvním kole. Vonnová zajela ve druhém kole nejrychlejší čas, ale na Rieschovou nestačila. 

Vicemistryně světa Záhrobská byla po první kole desátá se ztrátou jedné sekundy a 48 setin na Rieschovou. "Nebyla to jízda podle mých představ. Mám na víc. Ale ztráta na třetí nebo čtvrté místo není velká," řekla v rozhovoru české verzi Eurosportu. 

Ve druhé jízdě Záhrobská zvládla branky bez větších problémů a po projetí cílem vedla. Z lyžařek, které byly po prvním kole před ní, za sebe odsunula Chorvatku Anu Jelušičovou a Švédku Anju Pärsonovou, která v prostřední prudké pasáži svahu udělala větší chybu. 

Návrat na svahy po vážné zlomenině nohy se vydařil Rakušance Marlies Schildové. Bývalá dvojnásobná vítězka hodnocení slalomu ve Světovém poháru Záhrobskou porazila a skončila šestá. 

Úvodní slalom SP nevyšel Slovence Veronice Zuzulové. Čerstvá mistryně Evropy ve slalomu v hale ve Francii první kolo pokazila, obsadila až 39. místo a do druhé jízdy nepostoupila.

Tagy: lyze Záhrobská slalom

Zdroje: ČTK