Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 7°C Oblačno

Španělé remizovali s Itálií, Chorvatsko přejelo Iry

Spanish forward Cesc Fabregas (L) reacts after scoring past Italian midfielder Daniele De Rossi during the Euro 2012 championships football match Spain vs Italy on June 10, 2012 at the Gdansk Arena. AFPPHOTO/ PATRIK STOLLARZ (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/GettyImages) | zdroj: tisková zpráva

Obhájci mistrovského titulu ze Španělska vstoupili do fotbalového mistrovství Evropy remízou 1:1 s Itálií. Souboj dvou posledních mistrů světa ve skupině C v Gdaňsku otevřel po hodině hry gól střídajícího Itala Antonia Di Nataleho, čtyři minuty po něm vyrovnal Cesc Fábregas. Chorvaté porazili ve svém prvním zápase na šampionátu Irsko 3:1 a po remíze Španělska s Itálií vedou tabulku skupiny C. Mandžukič vstřelil v Poznani po třech minutách dosud nejrychlejší gól turnaje. V 19. minutě sice srovnal St. Ledger, těsně před pauzou ale skóroval Jelavič a ve 48. minutě stvrdil tři body pro Chorvaty svou druhou brankou Mandžukič.

Španělsko - Itálie 1:1 (0:0) Branky: 64. Fábregas - 60. Di Natale. Rozhodčí: Kassai - Erös, Ring (všichni Maď.). ŽK: Alba, Arbeloa, Torres - Balotelli, Bonucci, Chiellini, Maggio. Diváci: 40.000. Španělsko: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Alonso - Silva (65. Navas), Fábregas (74. Torres), Iniesta. Trenér: Del Bosque. Itálie: Buffon - Chiellini, De Rossi, Bonucci - Giaccherini, Marchisio, Pirlo, Thiago Motta (90. Nocerino), Maggio - Cassano (65. Giovinco), Balotelli (56. Di Natale). Trenér: Prandelli. Irsko - Chorvatsko 1:3 (1:2) Branky: 19. St. Ledger - 3. a 48. Mandžukič, 43. Jelavič. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Andrews - Modrič, Kranjčar. Diváci: 39.550. Irsko: Given - O'Shea, St. Ledger, Dunne, Ward - McGeady (54. Cox), Whelan, Andrews, Duff - Keane (75. Long), Doyle (53. Walters). Trenér: Trappatoni. Chorvatsko: Pletikosa - Srna, Čorluka, Schildenfeld, Strinič - Rakitič (90. Dujmovič), Vukojevič, Modrič, Perišič (89. Eduardo) - Mandžukič, Jelavič (72. Kranjčar). Trenér: Bilič.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.