Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 6°C Slabý déšť

Sparta ani Slavia si finále Poháru ČMFS nezahrají

Nečekané složení bude mít finále Poháru ČMFS, v kterém Teplice změří síly s druholigovým Slováckem. Severočeši ve středeční semifinálové odvetě vyřadili pražskou Spartu na pokutové kopy, Slovácko porazilo i doma Slavii.

Slovácko po výhře v úvodním utkání 1:0, sice ve středu prohrávalo, ale nakonec i v domácí odvetě vyhrálo 2:1. Sparta dlouho hájila svůj jednobrankový náskok z prvního zápasu a sama nevyužila několik nadějných šancí. Podobně se v dobrých pozicích vedlo i teplickým střelcům, nmarešův pokus do šibenice skvěle vyrazil gólman Spaerty Blažek. Sedm minut před koncem ale udělali hosté chybu v obraně a po srážce dvou hostujících stoperů volný bosenský útočník Mahmutovič poslal Teplice do vedení. V samém závěru mohl Spartě zařídit postup Matušovič, ale svůj lob přes brankáře poslal těsně vedle. O postupujícím tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm se až do čtvrté série všichni střelci trefovali, ale pak sparťanskému náhradníkovi Piroskovi chytil střelu bývalý sparťan Grigar a další někdejší letenský fotbalista Klein v posledním pokusu potvrdil teplický postup. Také druhý z pražských favoritů selhal. Slavia sice na hřišti Slovácka tlačila a v 65. minutě i stáhla manko z úvodního duelu, když mířil přesně bývalý hráč Slovácka Ivana, jenže domácí se v závěrečné čtvrthodině vymanili z tlaku a rozhodli o svém postupu. Nejprve chybnou rozehrávku soupeře vystihl Ondřejka, který po sólu vyrovnal. Nervózní Slavia vyrobila vzápětí další hrubku na půlící čáře, Ondřejka se dostal opět do sóla a proti němu vyběhl daleko z trestného území Vaniak, který Ondřejkův lobovaný míč trefil rukou. Vaniak za to dostal červenou kartu a do branky musel z pole zaskočit obránce Grajciar. Ten pak kapituloval v nastavení, kdy jej šikovně obhodil Cleber. Pohárové finále mezi Teplicemi a Slováckem se hraje 27. května.

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.