Sparta by mohla v Evropské lize postoupit i v případě prohry v Palermu
1. 12. 2010 – 9:37 | Sport | red | Diskuze:

Dvě možnosti, jak si zajistit postup do vyřazovací části Evropské ligy, mají sparťanští fotbalisté. Jistotu mohou mít už ve čtvrtek, pokud v Palermu uhrají alespoň remízu.
I při porážce by si však postupové plány udrželi ve svých rukou, museli by však v závěrečném duelu zdolat CSKA Moskva.
Ani případná ztráta v duelu s ruským vicemistrem by však neznamenala automaticky konec nadějí. Každopádně by ale museli sparťané získat alespoň stejný počet bodů jako Palermo v Lausanne, aby jim zůstal jednobodový náskok před italským klubem.
Postup by si mohla Sparta teoreticky zachovat i při variantě, že spolu s Palermem získá v celkovém hodnocení stejně bodů. Musela by však ve čtvrtek prohrát pouze o gól a vstřelit alespoň dvě branky. Dalším postupovým kritériem je totiž celkové skóre, a to mají sparťané výrazně lepší. Nesměli by však při remíze v duelu Lausanne - Palermo prohrát s CSKA vysokým rozdílem.