Sparta remizovala v Palermu 2:2 a zajistila si postup
2. 12. 2010 – 23:45 | Sport | red | Diskuze:

Sparťanští fotbalisté si už v předposledním utkání základní skupiny Evropské ligy na půdě Palerma zajistili postup do jarní fáze soutěže, potřebný bod uhráli po výsledku 2:2.
Domácí dohrávali v devíti bez vyloučeného obránce Goiana a záložníka Pastoreho, klíčový vyrovnávající gól vstřelil Kucka v 62. minutě.
Chabě obsazený stadion byl v úvodu svědkem taktických manévrů. Spíše se to dalo očekávat od Sparty, které stačil k postupu bod, jenže i domácí hráli opatrně a výjimečným okamžikem před brankami byla nepřesná Kuckova hlavička a dva trestné kopy na obou stranách.
Penalta a druhá žlutá
Fotbalové šachy v 23. minutě ukončil trestný kop domácích, který sice dokázal Kweuke ještě odvrátit hlavou před šestnáctku, jenže dělovka Rigoniho poslala míč nekompromisně do sítě. A to mohla být Sparta ráda, že tvrdou ránu Pastoreho po pár minutách vyrazil Blažek.
Spartu inkasovaná branka trochu probrala a když zvedla agresivitu, měla chvílemi navrch; nebezpečná však nebyla. Největší šanci měl Kweuke, ale nedosáhl na dlouhý pas ze strany a v šestnáctce se k míči nedostal.
Těsně před poločasem chorvatský sudí Strahonja zřejmě odpustil domácím penaltu za ruku, ale krátce po pauze se hosté přece jen stejné možnosti dočkali po faulu Goiana na Wilfrieda. Kladrubský penaltu proměnil a domácí rumunský bek navíc dostal druhou žlutou kartu.
Sparta v klidu přečká do jara
Přes početní převahu se ale domácí brzy dočkali druhého gólu - z penalty za Vackův faul. Útočník Pinilla nedal v 59. minutě Blažkovi šanci. Jenže o tři minuty později už zase byly postupové akcie na sparťanské straně, když Kucka proměnil hlavou Kušnírův centr a Sparta podruhé vyrovnala.
Domácí pak sice zvedli ofenzivní plány i za cenu většího rizika v obraně a výsledkem byla vyložená šance Miccoliho, který však pálil vedle. Sparťané už dokázali udržet možná nejcennější výsledek končícího podzimu a poslední duel s CSKA Moskva bude pro oba týmy bez nervů. Nebude tak muset vadit, že kvůli dnešní žluté kartě bude chybět stoper Řepka.
Sparta tak po sedmi letech přečká v evropských pohárech do jara. Z českých klubů se to naposledy před třemi roky povedlo Slavii.