Sparta se chystá na podzimní závěr, ve středu přivíta CSKA Moskva

- Sport autor: red

Sparťanským fotbalistům zbývají poslední tři dny do konce podzimní sezony. Zatímco většina jejich prvoligových rivalů už má za sebou velkou část zimní dovolené, český mistr je v plné přípravě na středeční závěrečný duel základní skupiny Evropské ligy proti CSKA Moskva.

Poslední tréninky už fotbalisté absolvovali na vyhřívaném trávníku svého stadionu.

Domácí liga Spartě skončila 21. listopadu, ovšem na dovolenou se fotbalisté nerozutekli. A nic se na tom nezměnilo ani po utkání v Palermu, které sparťanům přineslo před necelými dvěma týdny potvrzení postupu. Hráči dostali den volna a už se znovu hlásili do přípravy, aby byli dostatečně nažhaveni na poslední utkání s CSKA Moskva, který dosud v soutěži neztratil ani bod.

Chovanec: Nic nepodceníme, jde o prestižní duel

"Poslední zápas bereme stejně zodpovědně jako ty předchozí. Proto jsme v tréninku nijak neubrali, výjimkou bylo několik jednodenních výpadků u nachlazených hráčů. Splnili jsme sice postupový plán, ale stále jde o velmi prestižní duel," řekl v pondělí sparťanský generální manažer Jozef Chovanec, jenž je současně prvním trenérem letenského týmu.

Sparta se zpočátku připravovala stále ještě v teple své strahovské nafukovací haly. Od konce minulého týdne se už ale fotbalisté vrátili na trávník Generali Areny, který se díky vyhřívání znovu zazelenal.

Do středečního duelu půjde český celek oslaben o kapitána Tomáše Řepku, jenž nemůže nastoupit kvůli třetí žluté kartě. I proto tým podle Chovance jednu část přípravy věnoval souhře defenzivy v jiném složení. "Ale nezaměřili jsme se pouze na tuto záležitost," dodal kouč.

Chovanec nehodlá brát ve středu ohled na to, že jsou nyní stejným trestem ohroženi Jiří Kladrubský a Kamil Vacek. "Ohled budu brát případně jedině na zdravotní stav, aby nebyl u žádného hráče ohrožen nástup do zimní přípravy," připomněl Chovanec, že na Letné současně vrcholí sestavování harmonogramu zimního tréninkového období, které bude znovu kratší než u jiných mužstev.

Pokračování na jaře

Do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy vstoupí Sparta 17. února, odveta se hraje o týden později. Česká nejvyšší soutěž pak startuje až během následujícího víkendu. Soupeře pro příští duely v evropské soutěži se sparťané dozvědí při pátečním losování, při němž český mistr nebude nasazen.

O středeční duel s CSKA je přes zajištěný postup zájem, duel dvou nejlepších týmů skupiny si fanoušci nechtějí nechat ujít. A nemusejí se obávat, že jim přitom bude zima. Sparta totiž ve středu poprvé na svém stadionu spustí vyhřívání jedné z tribun.

Tagy: Moskva fotbal sparta

Zdroje: ČTK