Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 2°C Dešťové přeháňky

Sparta získala Vaclíka, do přípravy jde 34 hráčů

Sparta získala Vaclíka, do přípravy jde 34 hráčů
V Praze se konala 3. ledna 2012 tisková konference fotbalového klubu AC Sparta Praha k zahájení zimní přípravy 2012. Na snímku zleva Mario Holek a Tomáš Vaclík. ALEŠ BĚHOUNEK / MEDIAFAX | zdroj: Tisková zpráva

Fotbalová Sparta získala brankáře Tomáše Vaclíka z Viktorie Žižkov. Vaclík podepíše podle očekávání smlouvu na 4,5 roku, Sparta za něj zaplatí asi deset milionů korun. Letenský klub to oznámil při zahájení zimní přípravy, do které už Vaclík naskočí. Do přípravy zasáhne 34 hráčů, mimo hru bude několik týdnů zraněný útočník Václav Kadlec.

První trénink absolvoval v úterý i Vaclík, o kterého Sparta usilovala už od prosince. I když prý k dokončení přestupu ještě chybějí formality. "Jsem šťastný, že ve Spartě dostanu šanci. Když jsem se o jejím zájmu dozvěděl, byla mojí jasnou prioritou," uvedl Vaclík při setkání s novináři. Sparta také dál touží po olomouckém Tomáši Přikrylovi, vicemistrovi Evropy do 19 let z loňského roku, kterého by na Letnou přivedl nový generální sportovní manažer Sparty Jaroslav Hřebík. Ten jako trenér Přikryla dobře poznal právě v reprezentační devatenáctce. "Máme o něj zájem. Je na našich lidech, kteří mají přestup na starosti, aby jednání dotáhli do úspěšného konce," uvedl na tiskové konferenci první trenér Sparty Martin Hašek. Dvaadvacetiletý Vaclík je druhou zimní posilou Sparty. Už v prosinci klub oznámil příchod záložníka Maria Holka z Dněpropetrovsku. Z hostování se vrátili Zdeněk Folprecht a Pavel Kadeřábek ze Žižkova, útočník Martin Jirouš (Dukla Praha), Andrej Kerič (Teplice) a Miloš Lačný (Slovan Bratislava). Do konce sezony ve Spartě zůstane na hostování z Teplic i záložník Jakub Mareš. Do přípravy naskočí také mladíci Jakub Brabec, Martin Frýdek, Adam Jánoš, Jan Sýkora a Lukáš Juliš z druholigového B-týmu. V klubu naopak skončili brankář Jaromír Blažek s obráncem Tomášem Řepkou. Sparťané do přípravy vstoupili dvoufázovým tréninkem. Během ledna se bude kádr postupně zužovat tak, aby na únorový start ligového jara trenéři měli k dispozici asi 23 hráčů, jak bývá zvykem. "Víme, že 34 hráčů je samozřejmě nepřiměřený počet. Nebudeme také říkat, že jsou všichni na stejné startovní čáře, to jsou lži. Záleží ale na každém, jak se o šanci popere, všichni mají šanci své postavení během ledna změnit podle toho, jak budou pracovat," uvedl Hašek.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,270
USD 21,880 22,020
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma