Sparťan Pekhart: Liverpool by byl i v největší krizi favoritem

- Sport autor: red

Liverpool je před nadcházejícím soubojem fotbalové Evropské ligy se Spartou Praha jednoznačným favoritem na postup, přestože má za sebou složité období.

Podle Tomáše Pekharta, který má v letenském celku vedle jmenovce Řepky největší zkušenosti s anglickým fotbalem, by slavný klub byl proti českému mistrovi ve stejné pozici i v době své největší krize. Tu nedávnou přitom už podle všeho Liverpool zažehnal.

Pekhart přišel na Spartu v průběhu zimy nečekaně z Jablonce, ale právě jeho přítomnost může Letenským pomoci v boji proti věhlasnému soupeři. Jednadvacetiletý útočník má za sebou dvouapůlroční působení v Tottenhamu a Southamptonu. Do základní sestavy Sparty se podle všeho nedokáže po svém příchodu tak rychle prosadit, ale jako střídající hráč může být v soubojích s důraznou obranou užitečný.

Sparťané sledovali zápas s Chelsea

"Moji zkušenost s Anglií bych tolik nepřeceňoval. Všichni moc dobře vědí, jaký anglický fotbal je. Já mám sice jakési zkušenosti z Anglie, ale ostatní kluci nepotřebují žádné rady, poradí si i bez toho," prohlásil Pekhart na klubovém webu.

Na soustředění ve Španělsku sparťané s teoretickou přípravou začali tím, že sledovali vítězný ligový zápas Liverpoolu proti Chelsea. "Byla to fantastická podívaná, ale samozřejmě jsme se neubránili tomu, že jsme každý sledoval různé fáze jejich hry. Jak se kdo pohybuje, kudy útočí nebo v kolika hráčích brání. Určitě ale hru ještě probereme s trenéry," řekl kanonýr reprezentační jednadvacítky.

Důležité podle Pekharta bude, zda skutečně v Praze bude chybět Steven Gerrard, kterého trápí zranění. Pro soupeře by to mohlo znamenat výrazné oslabení. "Na něm stojí celá hra Liverpoolu a výsledky se často odvíjejí podle toho, jestli hraje, nebo ne. Pokud by nenastoupil, byla by to pro ně velká ztráta a pro nás samozřejmě výhoda," uvedl.

I tak ale zůstává na soupisce soupeře plejáda skvělých hráčů. "V útoku je po odchodu Torrese ještě Kuijt, který bojuje celý zápas a nevynechá jediný souboj. Poslední dobou má dobrou formu Meireles a nesmíme zapomenout ani na stopera Škrtela. Proti němu to bude nepříjemné," očekává Pekhart.

Liverpool se dostává z krize

Liverpool byl v této sezoně v hluboké krizi, ale v poslední době se mu začalo znovu dařit a do Prahy dorazí svěřenci nového trenéra Kennyho Dalglishe jako aktuálně šestý tým Premier League. V anglické lize až v sobotu domácí Wigan při Gerrardově absenci ukončil remízou 1:1 jeho čtyřzápasovou vítěznou sérii.

"Hodně zapůsobila změna trenéra," uvedl Pekhart, který nesdílí názory, že by v době zimní krize byl Liverpool pro Spartu stravitelnějším soustem. "I kdyby se mu nedařilo, byl by Liverpool silným protivníkem. Bez ohledu na krizi, v které se nacházel," odhadl sportovní šance obou mužstev.

Že by Liverpool přinejmenším pražskou bitvu podcenil, se podle Pekharta nejspíš nedá očekávat. "Je to velkoklub. Myslím, že nehrozí, že by to vypustili. Na druhou stranu je to pro ně něco úplně jiného než hrát třeba s Chelsea nebo s Realem Madrid. Někteří hráči ani možná neví, z jaké země Sparta je, takže mírné podcenění by z jejich strany mohlo přijít a to my musíme využít," dodal Pekhart.

Tagy: fotbal Liverpool

Zdroje: ČTK