Sparťan Řepka se zápasu o všechno nemůže dočkat

- Sport autor: red

Ve fotbale zažil sparťanský fotbalista Tomáš Řepka hodně dramatických zápasů, ale ani on se před sobotním utkáním s Teplicemi nevyvaruje nervozity. Přesto bude právě na něm, aby mladší spoluhráče dirigoval k výhře, která by znamenala titul, pro šestatřicetiletého hráče už čtvrtý v kariéře.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Sparťanský kapitán stále nemůže zapomenout na dva roky starý příběh, kdy jeho zkrat a brzké vyloučení v duelu s Brnem připravil Letenské o titul. I letos se mohlo stát, že v klíčovém utkání nebude na trávníku, protože s nebezpečím osmé žluté karty odehrál dvě utkání.

"Myslel jsem na to, nemohl jsem se tomu ubránit. Hrál jsem tak, abych se kartě vyhnul," přiznal řízný bek, který ale na poslední kolo zřejmě znovu odloží nezvyklé beránčí roucho. "Teď už se té karty bát nemusím a využiju toho," žertoval před novináři. A nezastaví ho prý ani nebezpečí, že by si musel dvojzápasový trest odpykat na začátku nového ročníku.

Řepka si chce sobotní zápas především užít. "To jsou zápasy, na které se musíte těšit. Plný stadion, ohromné emoce, vidina titulu. Už teď nám z toho mrazí, odpovědnost vůči fanouškům je skutečně obrovská," prozradil Řepka, co prožívají sparťanští fotbalisté.

Ti starší se budou snažit nervozitu utlumit a svým přístupem uklidnit mladší kolegy. Právě Řepka už podobně vypjaté závěry ligy v rudém dresu zažil. "Před dvanácti lety jsme také museli porazit Olomouc a myslím, že Horst Siegl vstřelil vítězný gól," zavzpomínal na podobný okamžik.

Jenže ani zkušenost a ostřílenost ze zahraničních soutěží nemusí absolutně znamenat, že na hráčích nezanechá stopy nervozita. "Uklidnit mladší kluky můžeme tím, že budeme sami v klidu. Na mně možná nervozita vidět nebývá, ale i ve mně samozřejmě je. Je úplně jedno, zda je někomu dvacet nebo čtyřicet let," připustil.

Osobní příklad pro spoluhráče však v jeho případě bývá tou největší vzpruhou. "Když jsem jako mladý viděl jezdit staré hráče po zadku, tak mě to také nakoplo. Podle mě totéž cítí i dnes mladí kluci, i když samozřejmě - najdou se typy, který je třeba upozornit, že se hraje o něco jiného než v jiných klubech," uvedl Řepka.

Přestože na konečnou podobu tabulky mohou mít vliv i zápasy na hřišti třetího Jablonce a Příbrami, kde hraje druhá Ostrava, Řepku a spol. prý průběžný stav nebude zajímat. "K čemu by nám to bylo dobré, třeba k našim spekulacím? To neexistuje. Máme svůj osud ve svých rukou a pokud vyhrajeme, tak se nemusíme ohlížet napravo nalevo. Ani v Liberci jsem to netušil, dokud zápas neskončil," připomněl Řepka poslední zápas, po kterém se sparťané dozvěděli, že jim konkurent ze severu Moravy k zisku titulu pomohl vlastním klopýtnutím v poslední minutě.

Napětí v závěru sezony dosud nepřálo ani prodloužení Řepkovy smlouvy ve Spartě, ta stávající mu přitom vyprší sobotním utkání. Dá se však očekávat, že také na podzim bude stoper oblékat rudý dres. "Jsme v jednání, ale dohodli jsme se, že to necháme až po konci ligy. Sejdeme se v pondělí, teď jsem chtěl mít čistou hlavu," uvedl letenský kapitán.

Tagy: fotbal sparta

Zdroje: ČTK