Sparťané po Sarajevu: Vyplatilo se nám, že jsme nic nepodcenili

- Fotbal autor: red

Střídmá radost vládla v týmu sparťanských fotbalistů po postupu přes FK Sarajevo do 4. předkola Evropské ligy. Pražany těší, že po prvním utkání, v němž vyhráli 5:0, včera v bosenské metropoli splnili "postupovou" povinnost a po výhře 2:0 v Sarajevu se mohou těšit na další klání v pohárové Evropy.

Sparťané si po vítězství pochvalovali, že i dnes zůstali koncentrovaní, byť už je první zápas téměř posunul do další fáze. Český kouč ve službách Sarajeva Jiří Plíšek i po prohře byl rád, že jeho tým dnes nevyhořel jako před týdnem v Praze.

Podle kouče Sparty Jozefa Chovance dnes Pražané dobře splnili svoji sarajevskou "misi". "Nejdůležitější bylo, že jsme byli soustředění, celý zápas od první do poslední minuty. Už po prvním zápase v Praze jsme měli dostatečný náskok a dnes jsme to už spíš mohli kontrolovat," řekl po utkání trenér, který hned po zápase už myslel na další zápas Letenských proti Jablonci, který je na programu v neděli.

Hladký postup

Chovanec byl především rád, že si dnes Sparta odvetu v Sarajevu ničím nezkomplikovala. "Nedali jsme sice první velkou šanci, ale pak se to celkově zklidnilo a po naší druhé brance už úplně," řekl letenský kouč.

Také kapitán Marek Matějovský si pochvaloval, že si Sparta prodloužila úspěšný vstup do sezony a vyhrála i třetí soutěžní zápas. "Trenéři nás upozorňovali, že dnes nás čeká úplně jiný zápas než v Praze, že na nás soupeř vletí a diváci ho poženou. Ale zvládli jsme to velmi dobře a když jsme dali první gól, tak soupeř trochu ztratil morální síly," mínil Matějovský. "Sparta chce vyhrát každý zápas, dnešek nebyl výjimkou, i když jsme už měli nahráno. Ale čím víc výher na úvod sezony nasbíráme, tím lépe pro nás," uvedl Matějovský.

Toho mohlo navíc těšit, že se po dlouhé trefil levačkou, čímž zpečetil dnešní výhru Sparty. "Ani nevím, kdy jsem dal naposledy gól levou nohou. Ale trenéři mě nutí, ať častěji střílím, a tak jsem rád, že mi to tam tak spadlo," těšil se Matějovský a chválil i autora první branky Kweukeho, který se blýskl dalekonosnou trefou. "Dal nádherný gól a my jsme rádi, jak mu to tam zatím padá," připomněl Matějovský bilanci Kamerunce, který v prvních třech zápasech sezony nasázel už pět branek.

Odveta s grácií

Další středopolař Kamil Vacek si také cenil toho, že Sparta zvládla odvetu s grácií. "Měli jsme to celé ve svých rukou, protože jsme nechtěli nic podcenit. A vyplatilo se nám to. Hlavní je, že odjíždíme všichni zdraví. Sarajevo do toho na konci šlo dost zákeřně, ale naštěstí jsme to dohráli v klidu," řekl Vacek. Podle něj ale Sparta dnes splnila jen základní cíl. "Protože se musíme prát o další postup, s tímto se spokojit nesmíme," uvedl.

Sparťané budou s napětím sledovat páteční los, ale vyslovené přání před ním prý nemají žádné. "Ani nevím, na koho můžeme jít. Ale na soupeře koukat moc nemůžeme, musí nás zajímat jen postup," zdůraznil Vacek. Kouč Chovanec zastával podobný názor. "Je zbytečné spekulovat. Stejně na losu nic ovlivnit nemůžeme, jen se na soupeře musíme dobře připravit. Ale teď před námi je jiný úkol v lize s Jabloncem," uvedl Chovanec.

Domácí kouč Jiří Plíšek po vyřazení nijak netruchlil, navíc ho mohlo těšit, že jeho tým fanoušci i po zápase vyprovodili ze hřiště bouřlivým aplausem i přes jasný výsledek dvojutkání. "I fanoušci viděli reálný rozdíl, jaký mezi oběma týmy je. Ale jsou naprosto skvělí," řekl Plíšek. Jeho tým dnes prý ukázal lepší tvář než před týdnem. "Někdy prohrajete, ale je to malé vítězství jako v dnešním případě. I v oslabení jsme dokázali bojovat, což ocenili i diváci," uvedl Plíšek.

Tagy: fotbal sarajevo sparta

Zdroje: ČTK